12 Şubat 2014 Çarşamba

Chanel Krem Allık 61 Destiny ve 62 Presage // Chanel Cream Blush # 61 Destiny # 62 Presage

Merhaba ;

Allık , açık ara en sevdiğim ve en çok aldığım makyaj malzemesi. 
Yakın zamana kadar ; yağlı cildimle daha iyi anlaştığı ve daha kalıcı olduğunu düşündüğüm için toz allıkları tercih ediyordum. Önce illamasqua sonra da chanel ile bu ön yargım yıkıldı diyebilirim. İlerleyen günlerde daha detaylı yazmayı düşünüyorum ; ama aslında illamasqua ve chanel krem allıklar yapı olarak birbirine tamamen zıtlar. İlki hafif ıslak bitişli , yarı saydam ; hani şu " aynı zamanda ruj olarak da kullanabilirsiniz " denilen krem allıklardanken ; chanel ' inki kremden pudraya dönüşen incecik yapısı ; ciltteki ekstra doğal duruşu ve bir krem allık için şaşırtıcı kalıcılığıyla başka bir hikaye ^^

Bu yazımda işte bu " başka hikaye " yi anlatacağım.

chanel cream blush destiny


Görünüşü krem ; fakat uygulanır uygulanmaz pudraya dönüşüyor ve diğer krem allıklara kıyasla daha kolay uygulanıyor. Fırçayı bir yana bırakalım ; işaret ve orta parmağım yetiyor Chanel krem allığı uygulamaya.

Ciltte parlak - ıslak bir bitişi yok. Tamamen doğal duruyor.
( Parmaklarım dışında stipplig fırçaları tercih ediyorum uygulama yaparken , mesela bir Mac 130 , RT stippling fırça ya da inglot 27tg )
Kalıcılığına gelirsek ; yağlı bir cildim olduğunu ve krem allıkların normalde tek başına cildimde 2-3 saat bile tutunamadığını göz önünde bulundurarak ; oldukça iyi diyebilirim.
Çünkü sabah 8 'de uyguladığım krem allık bende  öğleden sonra 1-2ye  kadar ilk hali gibi kalıyor ve günün sonuna doğru yoğunluğu azalsa da hala gözle görünür durumda oluyor.
Kısaca 6-7 saat ilk hali gibi , tazelemeye gerek bile duyurmadan kaldığını söyleyebilirim.
Tabii ki Chanel krem allıkları kalıcılık konusunda daha da iyi bulan ,  gün sonuna kadar ilk halinden bir şey kaybetmiyor diyenler de var, bunu da göz önünde bulundurun ^^

Bende 2 rengi var bu krem allıkların
61 destiny ve 62 presage
61 permanent line 'da iken ; 62 presage limited edition ^^


Kabında gördüğünüz renkleri kolayca görebiliyorsunuz cildinizde.

Fakat bu iki renk hangi cilt tonunda nasıl durur gibi bir soru var ; çoğu kişi online alışveriş yaparak alacaksa bu tarz cevapları da arıyor.
Ben yaz kış nc35- nc40 arasında değişen cilt tonuna sahibim. Aslında kış mevsiminde daha da açılıyor cilt tonum ^^ Her neyse
Daha sonra cildimdeki duruşlarını da eklemeyi düşünüyorum ; fakat şimdilik şöyle yazayım : 62 Presage tüm cilt tonlarının rahatlıkla kullanabileceği bir renk. Bir farkla ; beyaz tenlilerin biraz daha dikkatli uygulaması gerekirken ; benim gibi buğdaydan esmere dönük cilt tonları daha bir rahat kullanabilir.


Chanel 61 Destiny ise açık cilt tonuna sahip insanlarda daha çok kendini  belli edecek bir renk. Nc30 yukarısı iseniz ; belli olması için birkaç kat uygulamanız lazım. Ama ciltte sonradan bir şey uygulanmış gibi durmamasıyla güzel bir " her gün allığı "
Fiyatlarına gelince ; 2,5 gramlık bu Chanel krem allığın fiyatı 102 liraydı.
Ben Euro artışından önce yurt dışından  27 euro 'ya almıştım ki 65-70 yapıyordu sanırım bizim paramızla.
Aslında bu artmış haliyle bile yurt dışında daha uygun :/

Sevgiler

4 yorum :

 1. Uyguladiktan sonra pudraya donusmesi iyimis:) krem alliklari surerken iyi dagilmiyor bazen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında tam pudra diyemesek de krem halinde kalmıyor ve ciltle çok güzel bütünleşiyor ^^

   Sil
 2. Krem allık kullanamayan biriyim ama Chanel'in bu krem allıklarını sırf farklı yapılarından dolayı merak ediyorum en kısa zamanda deneyeceğim bakalım nasılmış.:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beyaz tenli isen ve doğal allıklardan hoşlanıyorsan destiny derim ^^

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.