8 Şubat 2014 Cumartesi

BENEFIT Stay Flawless 15 - Hour Primer * BENEFIT STAY FLAWLESS MAKYAJ BAZI HAKKINDA HER ŞEY

Daha önceleri instagram hesabımdan Benefit 'in bu stay flawless makyaj bazı ile ilgili düşüncelerimi yazmıştım.
Blog hesabım da eksik kalmasın ^^
Hem bu kez soru - cevap olarak gidelim istedim.

Başlayalım mı ? ^^

benefit stay flawless primer makyaj bazı yorumlarım

Benefit stay flawless primer 15 saat dayanıklı mı ?

Hiç 15 saat kadar taşımadım yüzümde ; fakat makyajın akşam üzerine kadar dayanıklı olmasına yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Sonrasında uygulanan ürünün ( fondöten - bb krem vb ) kapatıcılığını arttırdığı yazıyor. Doğru mu ?

Evet, kapatıcılığı arttırıyor. 

benefit urunleri kullananlar


Yağlı cilt tipine sahip olanlar da kullanabilir mi ?

Evet , her cilt tipine uygun. Fakat yağlı ciltli , özellikle de burun çevresi gün içerisinde parlama eğiliminde olan biri olarak , Benefit stay flawless primer 'i kullandığımda da yoğun olmasa da aynı bölgelerde parlama yaşadığımı ve pudra kullanma ihtiyacı hissettiğimi eklemeliyim.
Diğer bölgelerde hiç sorun yoktu bu arada.Benefit stay flawless primer nasıl uygulanıyor ?

Ben alnım ve burnumun üzerinden bir T çiziyorum. Yanaklara ve çeneye de birazcık. Göz çevresine sürmüyorum,yaklaştırmıyorum.
Burada püf nokta ; hemen ardından fondötenin uygulanması. Fondöteni ve Benefit stay flawless primeri fırçanızla karıştırıp harmanlıyorsunuz - beraber uygulamış gibi oluyorsunuz.

benefit makyaj bazi fiyati


Uygulama sırasında rahatsız edici bir his var mı?

Benefit stay flawless 15 hour primer stick yapıda ve kolayca sürülebilmesi, ciltte kayması için olsa gerek , hafif yağlı gibi bir his oluyor uygulama sırasında , fondötenle karışınca kalmıyor.

Özellikle Benefit primer ile birlikte kullanmayın dediğiniz bir şey var mı?

Benefit 'in bu primeri uygulandığı andan itibaren cildi daha mat yapmasından olsa gerek , matlaştırıcı özellikli ürünlerle birlikte performansı iyi değil. Ciltte pütür pütür durabiliyor.
Aynı şekilde , homojen bir şekilde uygulanmazsa , pudra ile de performansı kötü.
En iyi sonucu sıvı yapılı bb kremler ve matlaştırıcı özelliği olmayan fondötenlerle aldım diyebilirim.
Benefit stay flawless primer üzerine çok kat ürün uygulanmasını sevmiyor. Mümkünse üzerine sadece tek bir cilt ürünü uygulayın.
Ve kuru ciltliler ekstra dikkatli olmalı. Ürünle ilgili dikkat edilmesi gereken başka herhangi bir şey ?

Stick olduğu için durduk yere kırılabilir. Benim aldığım öyle oldu mesela. Yetkililere sorduğumda , stick ürünlerde sıcaklık farkından bu tarz istenmeyen durumların olabileceği söylendi. İnsan yine de 90 küsür lira verdiği bir şeyin daha dayanıklı olmasını bekliyor.

Benim Benefit Stay Flawless primer hakkında düşüncelerim - aklıma gelenler yukarıdaki gibi.
Klasik bir sorudur : Verilen paraya değer mi ?

Evet benefit fiyatları ülkemizde biraz uçmuş ; indirimlerle makul seviyeye yaklaşıyor az da olsa ; ama bu makyaj bazı hem gramaj olarak fazla ; hem de kullanım süresi oldukça uzun. Bir laura mercier  'de olduğu gibi açtıktan sonraki 6 ay içerisinde bitirmek zorunda değilsiniz.Gayet de alınabilir bir makyaj bazı. Çantada taşıması vs de pratik ayrıca, fazla yer kaplamıyor. 
Ama yukarıda da yazdığım gibi birlikte kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz ve tabii nasıl uyguladığınıza. Çünkü doğru uygulama ile sonuç muhteşem olurken ; yanlış uygulama = pul pul amatör ve rahatsız edici bir görüntü ^^

Son olarak Benefit ürünleri Sephora mağazalarında satılıyor.

Sevgiler

4 yorum :

 1. Merhaba,

  Görüşlerini paylaştığın için çok teşekkür ederiz. :) Minik bir ekleme yapmak isteriz. Özellikle baz ürünler kullanılırken cildin ölü tabakadan tercihen bir peeling ile arındırılmış olması, iyi ve dengeli bir şekilde nemlendirilmiş olması önem taşımaktadır. Bu adımlar yerine düzenli getirildikten sonra pullanma vb. sorunlar ürün uygulaması sonrası yaşanmayacaktır. :)

  Bene-Sevgiler,
  Benefit Cosmetics Türkiye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba ;

   günlük olarak clarisonic kullanıyorum , nemlendirici de tabii Ama matlaştırıcı özellikli ürünlerle o yapay görüntü hep oluyor ^^

   Sil
 2. merhaba, benim cildim kuruya dönük karma olarak belirlenmişti uzman tarafından fakat bir burun ameliyatı geçirdim ve sonrasında burnum hep yağlıya dönük (sadece burnum) çok övülen rimmel stay matte fondoteni aldım sadece burnuma uygulamak için fakat oda ne primer da sürsem sürmesemde pul pul adeta balık sırtı :/ peeling ve diğer tüm işlemleri yapıyorum. bb krem sürdüğümde burnum pul pul değil fakat bu seferde çabucak yağlanıyor. hangi ürünleri önerirsin sadece burnum için. orta düzey kapatıcılık ve matlık arıyorum.primer ve fondoten önerirsen sevinirim.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba ; gözden kaçırmışım sorunuzu. Umarım çok geç değildir. Yağlı ve parlayan T bölgesi benim için de sorun. Yukarıdaki baz güzel ; sadece burun çevresine de kullansanız olur. Ama ne olursa olsun 4-5,saatte yine parlar T bölgesi. Tavsiyem ya yağ emici mendil , ya da mac msf natural benzeri ince yapılı bir pudra ile T bölgesinden 3-4 saatte bir geçmek

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.