10 Ocak 2014 Cuma

WATSONS Gözenek Temizleyici Burun Bandı // Watsons Deep Cleansing Nose Pore Strips

Merhaba ;

Bu tarz ürünleri , siyah nokta temizleme bantlarını ,sevdiğimi pek çok kez yazmışımdır.
Özellikle banyodan sonra kullanımla daha bir işe yaradığını düşünüyorum.
Tabii ki tüm siyah noktaları temizlemiyor ; ama 10-15 dakikalık bekleme süresinin sonunda bandın üzerinde gördüklerim performansını beğenmem için yeterli.

Bir de şunu eklemeliyim : Eşim de kullanıyor aynı banttan ve onda bana kıyasla daha çok işe yarıyor. Yaptığım cilt bakımı ve kullandığım bakım ürünleriyle siyah noktaları oldukça azaltmamın  bu fark üzerinde etkisi olduğunu düşünüyorum ^^

 (Clarisonic Mia 2bir süredir vazgeçilmezim mesela )
Muhtemelen bant , çıkaracak çok fazla siyah nokta bulamıyor bende :)
Bu arada ; Watsons mağazasına gittiğinizde bu gözenek temizleyici burun bantlarının mavi renkte olanını da göreceksiniz. Mavi olanı buna kıyasla daha hafif. Yazıya konu olan " deep pore cleansing " burun bandı ise daha etkili ^^

Watsons burun bantlarının fiyatı çok uygun , 6-7 lira gibi bir fiyatı var ve her bir kutunun içerisinde 10 adet burun bandı mevcut.


Haftada bir kez , özellikle banyodan sonra , kutunun üzerinde de yazdığı gibi burunu suyla ıslatıp bandı yapıştırılıyor ; yaklaşık 15 dakika bekleniyor ve hepsi bu kadar.

Bu tarz siyah nokta temizleyici burun bantları kullananlar arasında ; " kullanmaya başlarsam ve sonrasında bırakırsam eskisinden daha fazla siyah noktam olur mu " diye düşünenler için : Öyle bir sorun yaşamazsınız. En kötü ihtimalle eskisi gibi olur. Bunun olması için de burun bandı uygulamanızın üzerinden epey bir zaman geçmesi ve sizin hiç cilt bakım ürünü kullanmıyor olmanız lazım , yani biraz zor ^^


11 yorum :

 1. bu ürünü kullandıktan sonra tekrar siyah nokta çıkar mı

  YanıtlaSil
 2. bu ürünü kullandıktan sonra tekrar siyah nokta çıkar mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siyah nokta , cildinizdeki gözeneklerin kir ve yağ ile dolması sonucu oluşur. Bu yüzden cildinizi temiz tutmanız lazım. Bu bantlar banyodan sonra kullanıldığında etkili , siyah noktaları büyük oranda temizliyor. Fakat bu tekrar siyah nokta oluşmayacak anlamına gelmesin. Cilt her türlü kir ile temas ediyor sonuçta. Düzenli kullanılması lazım. Mesela haftada bir kullanarak , cilt temizliğinizi de ihmal etmeden , siyah nokta sorununuzu büyük oranda çözebilirsiniz ^^

   Sil
 3. peki baktık ilk seferde tam çıkarmadı bir daha uygulayabilir mıyız ayni gün

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. burun çevreniz çok hassas olup da hemen kızaranlardan değilse aynı gün tekrar kullanmakta hiçbir sakınca yok :)

   Sil
 4. Bu şekilde yapışkanlı burun bandlarının burun üzerindeki minik tüyleri (şeftali tüylerini) kopardığı ve yerine siyah tüy çıkardığı söyleniyor. Doğru mu?

  YanıtlaSil
 5. burnu ısladıktan hemen sonra mı yapıştırıyoruz bunu

  YanıtlaSil
 6. Merhaba lütfen cevap verirseniz sevinirim.Watsons sitesinde bulamadım satılmıyor mu hala yoksa?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Watsons online satış yapmıyor ki ?? Watsons mağazalarında satılıyor

   Sil
 7. Merhaba. Ben de bu ürünün hawaiian volcanic ash türü var. Sanırım daha az yağlı citler içinmiş. Ben bir kere yaptım fakat siyah nokta hiç gitmedi. Bazı şeylerin gittiğini gördüm yapışkan kağıtta ama siyah noktalarda azalma yok. Acaba sizinkinden alsaydım daha mı iyi olurdu? Bir de paketin arkasında ne kadar sıklıkla kullanmamız gerektiği hakkında bir şey yazılmamış. Ne kadar da bir kullanmalıyım? Haftada bir, günde bir? Umarım görürsünüz, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. banyodan sonra kullanırsanız daha etkili olur. Bu watsons siyah nokta burun bandı işe yarıyor. Haftada 1, en fazla iki kez kullanmanız yeterli. Tabii siyah nokta yoğunluğunuzu bilemem; ama tek kullanımda yeterli derecede azalmazsa bir iki gün içerisinde tekrar kullanabilirsiniz.
   Siyah noktalar aslında gözeneğin kir ve yağ ile dolmasından başka bir şey değil. Ne kadar etkin cilt bakımı yaparsanız o kadar az olur siyah nokta :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.