1 Aralık 2013 Pazar

MAC Pro Longwear Kapatıcı NW 25 // MAC Pro Longwear Concealer

Öncelikle şunu şöyleyeyim: Kapatıcı kullanmayı sevmiyorum. Hatta mümkün mertebe kullanmıyorum. Sürekli kapatıcı kullanırsam ; cildimin o yapay ama düzgün haline alışıp makyajsız haline tercih etmekten korkuyorum açıkçası ^^
 Kapatılması gereken bir şeyler varsa bile önce bakım yoluyla çözülebilecek bir sorun mu diye bakıyorum olaya. Göz çevremde şişlik ve morluk mu var ( şişlik çok karşılaştığım bir durum olsa da morluk- koyuluk genelde üst üste uykusuz kaldığım , dinlenmeye zaman bulamadığım , kısaca ruhen ve fiziken süründüğüm zamanlarda oluyor) ; göz kremi ,roll on , bol su , dinlenme vs bir şekilde hafifletmeye çalışıyorum - çoğu zaman da başarılı oluyorum.
Dinlenmeye vakit mi yok? İşte o zaman kapatıcıya geliyor sıra. Yine de mümkün olduğunca az miktarda kullanmaya dikkat ediyorum.Bu uzun girişten sonra gelelim pro longwear kapatıcıya.

Pompalı ambalajda olması bence artı ; fakat pompanın , şişenin yarısına gelene kadar her basışta iki göz altını kapatacak miktardan çok daha fazlasını çıkarması eksi

Uygulaması kolay ve en güzel yanı da çizgilere dolmaması ; gün içerisinde göz altlarında çizgilenme yapmaması ; üstelik sabitleyici pudra, sprey vs kullanmadan!

Oldukça beğendiğim ve blogda da yazısını okuyabileceğiniz Skinfood Salmon Göz Altı Koyu Halka Kapatıcısı vardı hatırlarsanız. Her şeyiyle - uygulama sonrası göz altlarını süper nemli ve aydınlık yapması dahil - süperdi ; fakat gün içerisinde çizgilere dolabildiği için uygulamadan hemen sonra sabitleyici pudra uygulamak gerekiyordu.Mac prolongwear kapatıcı ile böyle bir sorun yok. Çizgilere dolmuyor ve oldukça mat bir duruşu var. Fakat bu da başka bir sorun yaratıyor. Sadece kuru değil , normal göz altlarına sahip olanlar bile iyice nemlendirilmemiş göz altlarına uygularlarsa kuru ve kişiyi olduğundan yaşlı gösterecek bir görünüme sahip olurlar maalesef.
Nasıl tarif edeyim bilmiyorum ama ; " gülümsendiğinde göz kenarları çatlayacakmış gibi kuru- pudralı - mat  " bir görünüm...Ne aşırı yağlı ne de kuru göz altlarına sahibim . Fakat bu kapatıcıyı kullanmadan önce çabuk emilen bir ürünle mutlaka nemlendiriyorum göz çevremi. ( bu aralar blogda da yazısını okuyabileceğiniz Balea Aqua Roll On 'U kullanıyorum. Dm markası ve çok ucuz ) 
Daha güzel ve doğal bir görünüm oluyor böylece ^^

Kapatıcılığına gelirsek : tam kapatıcı değil. Orta kapatıcılığa sahip bir ürün Mac Prolongwear kapatıcı. Çok sorunlu göz altlarınız varsa tek seferde bir işe yaramaz  ; ya da öncesinde corrector uygulamanız gerekir.
Hafif,orta derecede sorunlu göz altları için tek başına yeterli gelecektir ama.En iyi özelliğini çizgilere dolmaması olarak özetleyebileceğim prolongwear kapatıcı 'yı Mac mağazalarından ya da Mac online satış sitesinden alabilirsiniz.

Ben bir daha alır mıyım ? 
Tekrar almamak için bir neden göremiyorum. Fakat pompa konusunu halletmeliler. Çok fazla ürün israf oluyorPs:
*Hep göz altı kullanımını yazmışım ; fakat yüzün diğer bölümlerinde de kullanımı yeterli
** NW 25 ; Nc 40 cildimde göz altlarına uygulamak için uygun. Ne gereğinden koyu, ne de açık ; tam ayarında
*** Aldığınız cilt bakım - makyaj ürünlerinin üretim tarihlerini ve son kullanma tarihinin geçip geçmediğini Şuradaki yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz kolayca ^^

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.