1 Kasım 2013 Cuma

SEPHORA TARGETED SMOOTHING BODY GLOVES // PÜRÜZSÜZLEŞTİRİCİ- SELÜLİT GİDERİCİ VÜCUT ELDİVENLERİ

14 Günlük kullanımla cilt yüzeyini pürüzsüzleştirme iddiası bulunan bu ürünü pratikliği nedeniyle tercih etmiştim.

Karın, kalça , bacak ve hatta kol için kullanılabilen bu eldivenler ; selülit vb sorunlar üzerinde hafifletici etkisi ya da sadece pürüzsüzleştirici etkisi için kullanılabilir deniyor. 


Beni çeken tarafı pratik kullanımı idi.Banyodayken ya da banyodan sonra ; sadece istenen bölgeye eldivenle uygulama yapmak ilgimi çekti .
Fakat göründüğü gibi değil : Bir kere epeyce bir güç harcadım ve her seferinde kolum ağrıdığı için eldivenle masaja son vermek zorunda kaldım 2-3 dakika geçmeden ^^
Yani , " aman kremlerle uğraşacağıma bu eldivenleri kullanırım , daha kolay " şeklindeki düşünce en azından benim için ^^ doğru değilmiş.Etkileri fena olmasa da , kullanacak kişileri uyaracağım ilk konu , benim gibi spora mesafeli biriyseniz kolunuzun çabuk yorulacağı gerçeği ^^

Gelelim etkilerine ; tabii ki 14 gün kullanımla selülite son veriyor vs diyemem.
Ama cildi daha yumuşak ve pürüzsüz yaptığını kesinlikle söyleyebilirim. Bu konuda , bir banyoda olmazsa diğer banyoda mutlaka kullandığım body scrub ' lardan bile daha iyi.

Sadece bacak ve kalça değil ; kol ve hatta göbek bölgesinde dahi kullanılabilir olması da artı hanesine yazılabilir.Ciltte yağlı ya da yapışkan bir his bırakmadığı için banyodan hemen sonra uygulama yapmakta da sakınca yok. Hatta en güzeli banyodan sonra kullanımı diyebilirim.

İçindekiler , eldivenlerin yapısı  ( turuncu kabartma şeklinde noktalar var eldiven üzerinde ve bu noktalar cildinize pürüzsüz ve yumuşak görünüm verecek olan kısım ) fotoğraflarda açıkça görünüyor.Ürüne ise sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz. 
( Türkiye fiyatı konusunda bir bilgim yok. Ben yurt dışından almıştım indirimli olarak fakat kutu üzerinde Türkçe açıklamalar da olduğuna göre bizde de satılıyordur muhakkak )
Bu arada ürün ambalajı , ıslak mendil ambalajlarına benziyor ve kapağı sıkıca kapatılmazsa , hafifçe bile açık kalsa eldivenler kuruyabilir. Kuruyunca da işe yaramaz olur tabii. Bu yüzden dikkat edilmeli


Sevgiler

8 yorum :

 1. Yanıtlar
  1. Ben de denememiş olmayayım diye almıştım ^^ mucize değil ama :)

   Sil
 2. hiç görmedim bunlardan sephorada hoş belki de dikkat etmemişimdir ama bir sonraki gidişimde soracağım mutlaka..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında ben de gittiğim 2 sephora 'da görmedim ; fakat İstanbul'da olabilir :)

   Sil
 3. Üretim yeri istanbul yazıyordu üstelik ;)

  YanıtlaSil
 4. Ben de hic gormedim Sephora'da, varsa denemeye deger gibi gorunuyor :) The Body Shop'tan masaj basligi kullaniyorum, dedigin gibi ciddi guc uygulamak gerekiyor, kalori yakiyoruz neyse ki :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok yorucu oluyor bu tarz ürünler ; benim gibi miskin bünyelere göre değil ; ama cildi oldukça pürüzsüz yapıyor ^^ katlanılabilir :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.