14 Kasım 2013 Perşembe

AVON Mega Effects Maskara // Özellikleri ve Uygulama Öncesi - Sonrası Fotoğraflarıyla Birlikte

Bugüne kadar epeyce yazıldı çizildi Mega Effects Mascara. Sadece alıştığımız maskaralardan farklı bir tasarıma sahip değil ; aynı zamanda uygulanması da farklı.

İsteğinize göre , farklı açılarda uygulama imkanı sağlıyor Avon mega effects maskara.
Yani göz yapınıza uygun şekilde fırçayı tutmak için eğilip bükülmüyorsunuz ; sadece fırçayı bağlantı yerinden hafifçe bükerek ayarlıyorsunuz istediğiniz gibi.Başta da yazdığım gibi bu bir ilk.

Standart rimellerden farklı olarak , Avon mega effects maskarayı uygularken maskara kapağını kapatabiliyorsunuz. Böylece çabuk kuruma sorununu da azaltmış oluyoruz.

Bu da ilklerin arasına yazılsın ^^Peki Avon mega effects maskara etkisi nasıl ?

Daha önce de yazdığım gibi orta uzunlukta ( belki ortadan biraz uzun ) ve orta sıklıkta kirpiklere sahibim.

Bir rimelden beklentim ; özellikle gündüz kullanımında örümcek kirpik etkisi yaratmaması ( aslında gece kullanımında da karşıyım bu tarz görünüme ) , kirpikleri birbirine yapıştırmaması - topak topak bir görünüm yaratmaması.
Uzatsın , belki biraz hacim versin ; ama rimel kuyusuna düşmüş gibi bir görünüm vermesin bütüne baktığımızda. Tersi benim makyaj anlayışıma ters.

Avon Mega effects mascara ile tek ya da en fazla iki katta istediğim görünüme ulaştım. Daha fazlası topaklanma yapacağı için tercih etmedim.

Sonuç oldukça tatmin edici fotoğraflarda da görüleceği üzere.

Bana göre tek eksisi ; uygulamasının standart rimellere kıyasla daha bir dikkat gerektirmesi. Yani gerektiği gibi - kirpik diplerine ,kaş altlarına bulaştırmadan uygulama yapabilmek için biraz vakit harcamak lazım (2-3 dakika diyelim )
Bir  " sür ve çık insanı " ve özellikle sabahları makyajından kestiği zamanı uykusuna ekleyenlerdenseniz ( ^^ ) alışana kadar sizi biraz zorlayabilir bu yönden.Bunun dışında ; akşama kadar dökülme yapmadan taşıdığımı ( genel olarak rimellerde kalıcılık sorunu yaşamıyorum) ve akşam sorunsuz şekilde çıkardığımı eklemeliyim. ( Çıkarırken Dermalogica precleanse ya da Lush ultra bland kullandım )

Siz beğendiniz mi Mega Effects Mascara 'yı ? Kullanmayı düşünür müsünüz?

* Ürün Avon Türkiye 'den tanıtım amaçlı gönderilmiştir  ve yazı tarafsız görüşlerimi içermektedir.

Ps:  Kaş kirpik uzatma ile ilgili püf noktalar yazıma da bakabilirsiniz

8 yorum :

 1. Ben de kullanıyorum,memnunum değişik bir maskara hala elim alışmadı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim alışmam biraz zaman aldı ; ama şimdi sorunsuz kullanıyorum :)

   Sil
 2. 2-3 dakika mı rimel için çok ya :)) ama etkisine bayıldım tam benim tarzım. böyle taranmış gibi. denemek mi lazım acep bilemedim. ya ben normal rimeli zor kullanıyorum bunu hiç beceremem sanırım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. başlarda evet , uzun sürüyordu bulaştırmadan uygulamak. Ama şimdi standart rimeller gibi kullanıyorum, elim epeyce alıştı ^^

   Sil
 3. Senin kirpiklerinde de çok iyi durmuş.Ben beklentimin aksine hiç fena bulmadım bu maskarayı.El alışınca uygulama sorunuda olmuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tam istediğim gibi , topak topak durmayan , ayrılmış ve uzun kirpikler :)

   Sil
 4. bir türlü gelemedi gelsin meraktan çatlıyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gelmiştir herhalde? güzel bir rimel ; aslında daha çok " değişik " :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.