14 Ekim 2013 Pazartesi

Phyto 7 Günlük Nemlendirici Bakım Kremi // Plant - Based Daily Hydrating Cream // Kuru Saçlar İçin

Söz konusu saç bakımı olunca yeni ürünler denemekten hiç çekinmiyorum. 
Aslında Phyto 7 durulanmayan saç bakım kremini (daily hydrating botanical cream ) 1-2 ay gibi bir süredir kullanıyor olsam da ; Phyto değişik ürünleriyle uzun süredir kullandığım bir marka. Şimdiye kadar kullandığım farklı serilere ait ürünlerinden hep memnun kaldım ve bende yedekleme - bitince tekrardan alma isteği duyurdular. ( Bir ürünü hariç. Instagram 'da yazmıştım ; ama yakın zamanda blogda da bahsedeceğm o üründen )


dry hair remedy
phyto 7


Phyto 7 , adından da anlaşılacağı üzere 7 farklı bitki özü içeren (aynı safa çiçeği , dulavrat otu , söğüt yaprağı , adaçayı , soya , biberiye ve hatmi çiçeği )  ; kuru ya da normal da olsa bakım isteyen saçlar için uygun bir durulanmayan günlük krem.
Kullanım sonrası saç yumuşak ve kolay taranır, söz dinler oluyor. Daha da güzeli , parlak ve sağlıklı görünüyor.

Phyto 7 Nasıl kullanılmalı ?
Yeni yıkanmış , temiz ve nemli saç boy ve uçlarına bir bezelye tanesi büyüklüğünde phyto 7 bakım kremini uyguluyoruz. Özellikle uçlara yoğunlaşmanızı öneririm.
Elinizle iyice yedirmeniz lazım kremi , bu atlanmamalı. Uyguladıktan sonra , ince dişli bir tarakla saçınızı tarayarak da ürünü iyice yayabilirsiniz.
Burada püf nokta , az ürün kullanılması. Yoksa saçınız , kuru ve hatta çok kuru da olsa vaktinden önce yağlanabilir. Saçınız yoğun ise biraz daha kullanabilirsiniz iyice yedirmek şartı ile ; fakat normal şartlarda bir bezelye tanesi büyüklüğünü geçmemeli uygulanan miktar.

Kullanım aralığı nasıl olmalı ?

Saçınızı her gün yıkıyorsanız ; her banyo sonrasında kullanmanızda bir sakınca yok. Fakat haftada 2-3 kez kullanımın yeterli olacağını düşünüyorum.
Durulanmayan Phyto 7 saç bakım kremini kullanınca gerçekten de bakım yaptığını, saçınızın eski kuru ve cansız halinden eser kalmadığını göreceksiniz ^^
Saçlarınız daha zor kırılacak, daha sağlıklı görünecek ve en güzeli yumuşacık olacak ^^Phyto 7 nerede satılıyor ?

Tüm diğer Phyto ürünleri gibi yetkili eczanelerden satın alabilirsiniz. Bazı online dermokozmetik sitelerinde normal satış fiyatı üzerinden %20 'ye kadar indirimli olarak satılıyor bu arada.
( Normal satış fiyatı 55 lira ; 44 liraya kadar indirimli olarak almanız mümkün)* Bu arada yukarıdaki Phyto 7 eski ambalaj. Yeni kutu ve ambalajı biraz daha farklı. Şurada da okuyabileceğiniz gibi , dermoeczane.net alışverişimde %50 indirimli olarak satın almıştım.

SevgilerPs : Aslında diğer Phyto yazılarımda bahsetmiştim ; fakat burada da yazmış olayım : Phyto ürünleri çok büyük oranda bitkisel içerikli ve hayvanlar üzerinde de test yapmayan bir marka.
Biz ona kısaca temiz içerikli saç bakım ürünleri markası diyebiliriz ^^

2 yorum :

  1. Bu ürününü bende kullanıyorum ve beğeniyorum düzleştirici yağı ile birlikte kullanıyorum saç daha kaliteli duruyor

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. :) Kuru saçlar için çok iyi ; güle güle kullanın ^^

      Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.