10 Ekim 2013 Perşembe

Philips Salon Straight Sonic XL Saç Düzleştirici VS Babyliss IPRO230 Saç Düzleştirici // Saç Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Saç düzleştiricilerin  daha sık kullanılmaya başlanacağı bir döneme giriyoruz.
Hazır zamanı gelmişken ; saç düzleştirici almak isteyenlerin işine yarayabilecek bir karşılaştırma yazısı yazmak istedim.

Ayrı ayrı yazılarının linkleri aşağıdaki gibi olan , başlıkta da göreceğiniz iki saç düzleştirici üzerinden anlatacağım....


 Neden derseniz, bunların ikisi de  birbirine hiç benzemeyen ; tamamen farklı özellikte düzleştiriciler.

Philips  Salon Straight sonic xl ; kalın plakalı , titreşim özellikli bir saç düzleştirici.

En temel özelliği daha kısa sürede daha çok saç düzleştirmesi. Geniş plakaları sayesinde hız yönünden avantajlı olacaksınız bu tarz bir düzleştirici kullanarak.

Titreşim özelliği başlarda hoş gelse de , genel olarak saç düzleştirmede çok bir artısı yok. Makine tek başına zaten yeterince iyi.

Yoğun ve uzun saçlarınız varsa ; bu tarz kalın plakalı saç düzleştiriciler tam size göre. Aynı saç tutamının üzeriden çok fazla geçmeden en inatçı saçlar bile dümdüz oluyor ^^

Bir eksisi, kalın plaka yüzünden diplere çok fazla girememe gibi bir şikayet olabilir ; ki bu da düzleştirici kullanımında profesyonel olanların, uzun süredir saçını düzleştirenlerin , makineyi açılı kullanarak aşabilecekleri bir sorun ^^


duzlestirici secimi kalin ve uzun sacSeramik plakalı Philips salon straight sonic xl saç düzleştirici  dikkatli  kullanıldığında saça minimum zarar verecek bir cihaz. Kullanmadan önce ısıya karşı koruyucu sprey vb ürünler kullanmayı ihmal etmemeniz lazım. Yıpranmış saçlara sahip olanlar , cihazın kendiliğinden parlaklık verme gibi bir özelliği olmadığından , düzleştirme sonrası yapay da olsa parlayan saçlar istiyorlarsa parlaklık verici serum vb ürünler  uygulamalılar.

Babyliss IPRO 230 saç düzleştirici ise Philips aksine ince plakalı ve de iyon özellikli bir cihaz.

Diğerinden farklı olarak kullanım sonrasında saç gerçekten yumuşak ve parlak oluyor.

Fakat ince plakalı olduğu için saçı çok olanları epey uğraştıracak bir makine. Bir de aynı saç tutamının üzerinden Philips 'e kıyasla daha çok geçmek gerekiyor.

Plakaları ince olduğundan, düzleştirme işlemiyle birlikte saçlara hafifçe dalga da verilebilir bu arada ^^

Bu saç düzleştiricinin iyon özellikli olduğunu yazmıştım başta. Bu özellik sayesinde düzleştirme sonrası saç parlak ve yumuşak oluyor ; fakat bir eksisi de var : saç normalden biraz daha çabuk yağlanabiliyor. Kuru ve normal saçlara sahip olanlar için çok farketmeyecektir ; fakat yağlı saçlara sahip olanların bir kez daha düşünmesi gerekebilir ^^

Babyliss IPRO 230 saç düzleştirici tüm bu özellikleriyle , fazla yoğun ve kabarık saçları olmayanların daha çok seveceği bir cihaz. Saçınız çok ve kabarık ise çok uğraşacağınız ve defalarca üzerinden geçerek, yüksek sıcaklıklarda kullanmak zorunda kalacağınız kesin. Saça zarar verme ihtimali  diğer pek çok düzleştiriciye kıyasla daha az olsa bile , siz de bir bonusgil iseniz bunu aklınızda bulundurun ^^

Siz nasıl düzleştiricileri tercih ediyorsunuz?
Önceliğiniz neler ?
" Saçım parlak olsun ama daha uzun süre uğraşayım " diyenlerden misiniz? Yoksa " uzun süren düzleştirme işlemini sevmiyorum, kalın plakalı olsun,kabarık ve yoğun saçlarımı uğraşmadan düzleştirebileyim " mi diyorsunuz ?

Sevgiler2 yorum :

  1. düzleştiriciler çıktığı günden beri kullananlardanım şu an bende ince plakalı remington var kalın plakalılar zor saçları daha iyi düzleştirme konusunda hem fikirim ama ince plakalı düzleştiriciyle saçlarıma bukle ve dalga yapabiliyorum kalınla olmuyor yada ben beceremiyorum daha yumuşak daha parlak yapan bi düzleştirici varsa benimkini hemen bir kenara atabilirim :)
    asıl sorunum ısıya karşı koruyucu ürünler bu konuda tavsiyelerini bekliyorum
    xoxo :*

    YanıtlaSil
  2. ben Philips kullanıyorum,benimkide kalın plakalı.İncesi saatlerce uğraştırıyor bence :) güzel bir yazı olmuş

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.