19 Eylül 2013 Perşembe

Selin koku giderici kolonya

Bunu daha önce instagram 'da paylaşmıştım. Ne kadar iyi ve başarılı olduğunu instagram takipçilerim bilirken blog izleyicilerim de habersiz kalmasın istedim ^^

Yemek yapmak çoğumuz için eğlenceli bir iş ; tabii gün boyunca kokusu geçmeyen sarmısak - soğan vb doğrama işi olmadığı sürece. Şahsen nefret ediyorum ne yapsam da en az 2-3 saat çıkmayan o kokudan.
Selin koku giderici kolonyayı da üzerindeki bu yazıyı görür görmez aldım cosmetica mağazasından. Pek ümidim yoktu ; ama gerçekten de birkaç fıs ile tüm kokuyu alıp götürdü .

 Derdim başta da yazdığım gibi soğan vb kokusu idi fakat bu kolonya ile rahatsız edici pek çok kokuyu giderebiliyorsunuz. Sigara içenler için ele sinen o koku; ya da en lezzetlisinden kebap kokusu vs vs.
Bence alıp kullanmaya değer. Elim soğana değmesin diye doğrayıcı vs kullanmak zorunda da değilim. Değse de iki fıs kolonya ile koku kalmıyor zaten. Koku çok yoğun ise 3-5 dakika sonra tekrardan 1-2 fıs ve işlem tamamdır^^

Bu arada bendeki büyük boyu sanırım ; çünkü çantada taşımak için uygun bir boyutunu da göstermişti bir instagram takipçim.Fiyatını tam hatırlamıyorum; birkaç şey daha almıştım ; ama en fazla 3-4 lira olması lazım.

Mutfakla ve tabii soğanlarla başınız dertteyse aklınızda olsun o zaman ^^

Sevgiler

8 yorum :

 1. Bende aynı şeyden muzdariptim, ne kadar yemek yapmakla haşır neşir olmasamda kırkyılın başı bir köfte bile yapsam eşim "ıyykkk elin sarımsak kokuyor" falan der, yaptığıma yapacağıma pişman olurum...hemen almalıyım!

  YanıtlaSil
 2. Bunun sıvı sabun versiyonu vardı bende ve evet gerçekten işe yarıyordu o da. Soğan için bilemezdim ama sigarada kesin işe yarıyor ve eli de çok güzel temizliyor. Bakabilirsiniz siz de.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. soğan, sarmısak vs'de bizzat denedim ^^ en kötü durumda bile ikinci seferde koku vs kalmıyor :) sıvı sabuna da bakayım

   Sil
 3. Ben de 1 seneye yakındır kullanıyorum bunu, çok memnunum. Geçenlerde aynı ürünün sıvı sabununu gördüm ve hemen aldım. Onu da tavsiye ederim mutfakta çok kullanışlı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaman mutfağa bir de bunun sıvı sabun versiyonundan almalı ^^

   Sil
 4. Gerçekten üstümüzdeki ter kokusunu falan yok ediyor, limon aromalı ama, kokusu limon kolonyalarından daha hoş. İçinde citronellol, kumarin gibi aromatik bitkisel yağlar falanda var, yanlız erkeksi kokulu bikaç tane yapılmalı, çünkü parfüm terle bütünleşip ayrı bir kokuya dönüşüyor, deodorant cildi tıkıyor ve çok kimyasalı var, kirliykende kullanılmıyor. O yüzden koku gidericiler ayrı bir tür olarak ilerde market raflarında yerini yavaş yavaş alacağa benziyor.

  YanıtlaSil
 5. bunlar ne kadar? bende alıcam

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.