9 Ağustos 2013 Cuma

OTACI Argan Şampuan --- Kuru ve Yıpranmış saçlar için onarıcı şampuan

Kuru, yıpranmış saçlarınız varsa rahatlıkla kullanılabileceğiniz bir şampuan otacı argan şampuan. Aslında sağlıklı saçlara sahip olanlar kullanamaz diye bir şey de yok :) 

Hatırlarsanız bu serinin saç bakım yağını kullanıyordum ve çok da memnun kalmıştım. Otacı Argan şampuanı nın da bakım yağından aşağı kalır yanı yok.

otaci argan sampuan yorum


Aklınıza şampuanların içinde bulunan ve kısa dönemde - orta dönemde ve uzun vadede zarar verdiği kanıtlanmış maddeleri getirin. Otacı'nın bu şampuanında hiçbiri yok.

SLS ,SLES , silikon, boyar madde ve hayvansal kökenli maddeler içermiyor otacı argan şampuan
Diğer otacı ürünleri gibi Hayvanlar üzerinde de test edilmiyor ayrıca.

argan sampuan ozellikleri neler


Otacı Şampuanı Nasıl kullanıyorum ?

Standart şampuanlar gibi bir kullanımı var ; sadece ben 2-3 dakika bekletiyorum saçlarımda ve sonrasında yıkıyorum diğer şampuanlardan farklı olarak.

otacı şampuan faydaları

En kuru saçı bile bir sonraki yıkamaya kadar yumuşak yapıyor, ipek gibi

Saça sağlık belirtisi o parlaklığı veriyor otacı argan şampuan

Şampuanlama sonunda saç sert ve zor taranır olmuyor kesinlikle. Durduk yerde karışan saçlarım olmasına rağmen Otacı argan şampuanı kullandığımda bazen saç kremi aşamasını atlıyorum; gerek kalmıyor.

argan shampoo


Eksileri kısmı boş kalacak Çünkü tek bir eksisi bile yok. Bunu kuru ve zor taranan saçlara sahip biri olarak yazıyorum : Gerçekten çok iyi bir şampuan.

Pompalı ambalaj diye tutturan biriyim , düzenli okuyucularım bilirler ; eksi olmada da eksik  kısmına bunu yazabiliriz ama.
Bence pompalı olmalı ambalajı. Böylece şampuan şişesinin sonlarına gelinse bile aynı kolaylıkla kullanılabilir ürün.

otaci shampoo review


Otacı Argan Şampuan 250 ml ve 19 lira .
Pek çok kozmetik markette satışta. ( Gratis, Cosmetica benim bizzat gördüklerim )Tavsiye edilir. Kuru ya da yıpranmış saçlarınız varsa mutlaka deneyin :)


Ps : Şampuanla beraber kullanılması önerilen otacı argan şaç bakım maskesi hakkında yazımı buradan okuyabilirsiniz.

27 ağustosta sonlanacak çekilişime katılmak için buraya bakabilirsiniz

15 yorum :

 1. iğrenç kimyasal kokan wella şampuanım biter bitmez bugün koşup bundan aldım. saçlarım oldum olası mattır ve kabarıktır. umarım sağlıklı bir görüntü verir ve memnun kalırım.
  bir şampuan için fiyatı da az değil hani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim 1 adet yedeğim var ^^ Saçların kuru ise mutlaka memnun kalırsın :)

   Sil
 2. İçine sıvı keratin koysak olurmu acaba

  YanıtlaSil
 3. İçine sıvı keratin koysak olurmu acaba

  YanıtlaSil
 4. İçine sıvı keratin koysak olurmu acaba

  YanıtlaSil
 5. İçine sıvı keratin koysak olurmu acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şampuanın içine sonradan keratin ekleyeceğinize keratin içerikli bir şampuan kullanmanız daha doğru olur

   Sil
 6. sıvı keratin olmaz.toz keratin koymalısınız

  YanıtlaSil
 7. ipek şampuanın da güzel olduğunu söylüyorlar hem de çok ucuz. Bunun ise fiyatı çok fazla sizce hangisi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim bildiğim ipek şampuanı ( aynı şampuandan bahsediyoruz sanırım ) kazak vs yıkamak için kullanırdı herkes. Ucuz olduğuna katılırım; ama alıp da kullanmam :/
   Otacı ile kıyas bile yapmıyorum

   Sil
 8. hiiiç beğenmediğim şampuan..Saçı dalgalı olanlara ve saçı hacimli görünsün isteyenlere asla tavsiye etmem. anında saç sönüyor sanki birkaç gündür yıkanmamış gibi..ben asla tavsiye etmem...

  YanıtlaSil
 9. Ben son zamanlarda keşfettiğim keratin dip bakım yağım var onu kullanıorum, ayrıca likid keratin şampuanı da kullanmaya başlayalı saçımda hem dökülme durdu hem de kuruluk sona erdi. denemenızı tavsıye ederım. çok memnun kaldım. Boyalı saçlarda çok daha etkılı.

  YanıtlaSil
 10. Acı tuhaf ama gerçek ince telli normal bir saça sahibim urban hc ne varsa kullandım bunu da yeni aldım denedim maalesef doğal şampuanlar benim saçımı döküyor uzasın toparlansın derken kel kalcam.... çare de bulamadım.

  YanıtlaSil
 11. Acı ama gerçek doğal şampuanlar bana yaramıyor saçımı döküyor bunu yeni aldım döktü urban hc onları da kulladım doğal yağ sürüyorum o da saç döküyor toparlasın uzasın derken kel kalcam ince telli seyrek saçlara sahibim ağır geliyor herhalde anlamadım normal saça sahibim yağlı gibi durdu saçım bununla

  YanıtlaSil
 12. bu keratin türkiyede yeni gelişmede olduğundan tecrübe edenlerin yorumlarına şiddetli ihtiyaç var. bende saç dökülme ve saç derisinde kaşıntı ve sivilcilenme yaşıyordum. üçlü katkısız liquid keratin dip bakım ürünüyle tanışınca problemim çözüldü.sizde tanışın pişman olmazsınız.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.