19 Ağustos 2013 Pazartesi

Laura Mercier Yağ İçermeyen Makyaj bazı --- Oil Free Makeup Base

Laura Mercier 'nin yağlı ciltlere özel bu makyaj bazını 2 ay gibi bir süredir severek kullanıyorum.
Silikon içermemesi en sevdiğim yönü.
Cilde Dermalogica Skin Perfect Primer  gibi canlılık vermiyor  ; uygulama sonrasında sonuç oldukça mat bir cilt.
Sürümü kolay.
50 ml olmasını da artılarına yazabiliriz. Çabucak bitecek gibi değil.Yalnız açıldıktan sonra 6 aylık bir kullanım ömrü var.



Klasik bir makyaj bazı.

Yağlı bir cildiniz varsa, tüm günü kurtaracak kadar süper bir performans beklemeyin ama 5-6 saat kadar idare eder diyeyim.



Aslında şöyle bir hata yapıyoruz biz yağlı ciltliler : kullandığımız ürün yağlı ciltlere özelse ve cildi yağlı görünümden uzak tutarak makyajın daha uzun süre ciltte kalmasını sağlıyorsa ; sanki hiç yağlanmaması gerekiyor gibi düşünüyoruz. Halbuki normalde yüzümüzü yıkadıktan sonra makyaj yapmadan kendi haline bırakıldığında 1 saat içerisinde yağ çanağına dönen cildi, özellikle burun çevresini , 4-5 saat de olsa yağlı görünümden uzak tutan , sonrasında hafif pudra rötuşlarıyla akşama kadar idare edilmesini sağlayan ürünler başarılı olarak görülmeli.



Bu arada fondötenin altına da kullanıyorum ; fakat laura mercier 'nin bu makyaj bazının en çok pudra altına kullanımını seviyorum.



Pek çok yabancı blogda klasik olanının daha çok sevildiğini okumuştum fakat benim gibi yağlı veya karmadan yağlıya dönük cildiniz varsa oil free olan bu versiyonunun daha çok hoşunuza gideceğini düşünüyorum.



Bu arada yazmasam olmazdı : Laura Mercier oil free makyaj bazının sevdiğim diğer bir özelliği de hafif yapısı, kolayca uygulanması. Bir de kurutmadan yağ dengesini sağlaması var tabii :)



Başta da yazdığım gibi 50 ml tüp ambalajda ve satış fiyatı 104 lira.
Zaman zaman yapılan indirimlerle %20 kadar daha ucuza almak mümkün.
Nereden alabilirim derseniz Boyner mağazaları , Boyner online satış sitesi ve Morhipo ; diğer Laura Mercier ürünleri gibi bu makyaj bazını da bulabileceğiniz yerler arasında :)

Sevgiler

2 yorum :

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.