15 Ağustos 2013 Perşembe

Dove Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Bakım Serumu

Dove ' un saç dökülmesine karşı serisinden saç bakım maskesini daha önceden kullanmıştım ( gerçi hala kullanıyorum ve şu ana kadar 3 kavanoz(kutu, her neyse ) bitirdim. Şurada ayrıntılı inceleme yazısını okuyabilirsiniz.)

Saç dökülmesine karşı yoğun bakım serumu ise daha önce kullanmadığım ve bu tarzda ( saç derisine masaj yaparak uygulanan ve sonrasında durulanmayan ) ilk üründü.

dove saç serumu kullananlar


Toplamda 14 küre yetecek 7 adet minik plastik şişede serumdan oluşuyor set.
14 günlük dedim çünkü optimum fayda sağlamak ve etkisini en iyi şekilde gözlemlemek için 2 günde bir kullanımı tavsiye ediliyor.

Kullanım talimatlarına harfi harfine uyan biri olarak bunu da bahsedildiği şekilde uyguladım. Hatta tatile çıkmadan önce 3 serumum kalmıştı ve tatile de yanımda götürdüm serumları :)


Öncelikle şunu söyleyeyim ; sadece saç derisine uygulanan ve parmaklarla sonrasında yine saç derisine masaj yapılması önerilen bu ürün , her biri 7ml 'lik minik şişesiyle oldukça yeterli miktarda.

Kuru ve kolay kolay yağlanmayan saç ve saç derisine sahibim ve serum uygulamasıyla  saçım ayrıca yağlanmadı. Erkenden yağlanma olmadığı gibi , bazı yerlerde okuduğum gibi kaşınma da olmadı saç derimde.Yalnız şu var ; ben ürünü minik şişeden elime alıp, oradan da ürünü elimle saç derisine uygulayarak kullanmadım. Minik serum şişesinin ucunu kırdım ( plastik zaten ) ve ince hatlar halinde uygulayıp hemen ardından da masaj yaptım 3-4 dakika kadar.Buraya kadar her şey güzel ; saç köklerini güçlendirip dökülmeyi 2 haftada azaltmayı vaadeden  saç serumu ile kullanımda bir sorun yaşamadım fakat dökülmeyi bahsettiği kadar azalttığını da gözlemlemedim. Yani birkaç tel değil ; her zamanki gibi nereden baksan 50-60 tel saçım döküldü ( günde 100-150 tele kadar normal sayıldığı için dökülmeyi 50-60 ile sınırlamak benim için çok iyi bu arada ) Yani Dove dökülmeye karşı saç bakım serumu benim için pek bir şey değiştirmedi.Ne faydası oldu ne zararı oldu diyebilirim.

Yine dökülmeye karşı serinin şampuanını sls içerdiği için kullanamayacağım ; fakat saçı ağırlaştırmadan yumuşak yapan , kolayca taranmasını sağlayan ve taramayla oluşan kırıkları bir nebze azaltan Dove saç bakım maskesini  tavsiye ederim.Sevgiler

*Basın ürünüdür

1 yorum :

  1. Ürünü uyguladığımda bitene kadar günlük üç beş tel dışında hiç dökülme olmadı. Günlük bir defa tararken veya yıkama vaktinde yıkarken normal dökülen saç dışında ekstra stresden kopmaya başlayan saçlarımın bu ürün dökülmesini bayağı durdurdu. Günlük 50-60 tel dökülm dahi olmadı. Sadece saçı yıkarken şampuana bağlı dökülme vardı oda azalmıştı.

    Ama birgün serumlu saçın 2. gün yıkanması gerekirken 3. güne bıraktım sonra saç diblerimde normalde toplayınca binde bir olan ağrı saçımı dağınık bıraktığım halde çok yoğun oldu. Sonuç ürün bittikten sonra ürünü kulanmadn önceki haline döndü saçım ve kirlendiğinde artık çook acıor saç diblerim. Onun dışında ürünü dedikleri talimat dışında kullanınca baya faydası var.

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.