2 Ağustos 2013 Cuma

CLARINS Fix Make up - Makyaj Sabitleyici Sprey

Daha önceki yazılarımdan birinde ( makyaj sabitleyici sprey dosyası ) kullandığım diğer makyaj sabitleyici sprey lerle birlikte kısaca bahsetmiştim Clarins Fix make up makyaj sabitleyici spreyden ve ilerleyen zamanlarda ayrıntılı bir yazı yazacağımı söylemiştim.

İşte başlıyoruz :

Makyaj sabitleyiciler yazımda krem-jel formundaki makyaj bazları ile sprey formundaki makyaj sabitleyiciler arasındaki farklardan bahsetmiştim ama tekrardan üzerinden geçmek gerekirse ; temel farkları birinin sadece temiz cilde ve makyaj altına uygulanması şart iken diğeri yani sabitleyici spreylerin hem baz gibi makyaj altına hem de ekstra sabitleme sağlamak üzere makyaj üzerine uygulanma seçeneğinin olmasıydı.

clarins makeup review

Bunun dışında sabitleyici sprey ler ; elin ayarının kaçması durumunda , fazlaca uygulanmış pudra ve fondötenin oluşturduğu o kötü görünümü azaltıyor .
Aşırı pudralı bir görünüm düşünün ; sabitleyici uygulaması ile birkaç fıs sprey ile daha doğal bir hal alıyor.
Sabitleyicilerin asıl görevi olan , cilt makyajını daha uzun süre taşıma işini de layıkıyla yerine getiriyor Clarins fix make up.

Nispeten düşük nem oranına sahip , insanın durduğu yerde deli gibi terlemediği bir şehirde yaşamadığım için ; bu sprey uygulaması ile makyajımın 5-6 saat olduğu yerde durması bana normal geliyordu ki diğer sabitleyici spreylerim de aşağı yukarı aynı performansta.

Fakat sıcağın ve nemin tavan yaptığı bir yerde yapılan tatil bana  Clarins Fix make up spreyin gerçek performansını görme şansı tanıdı.

Makyaj yaptığın zaman bir süre sonra terlediğini ve tüm makyajının akıp gittiğini sanıyorsun fakat aynaya baktığında olduğu yerde durduğunu görüyorsun.  Fix makeup Performansını kısaca böyle özetleyebilirim ; tabii bahsettiğim sıcak ötesi yerde 5-6 saat boyunca pudra dokunuşuna ihtiyaç duymadan makyajımı kullandığımı da ekleyerek ( ki ben yağlı ciltliyim ! )
Akşama kadar da belki bir kez belki iki kez hafifçe burnumu pudralamak yeterli gelmişti. Ne allık tazeledim ne başka bir şey.
Bana oldukça yeterli geldi Clarins makyaj sabitleyici performansı

clarins makeup settinf spray review


Bu tarz sabitleyici sprey kullanan ve beğenmeyenlerin genelde itirazı şu yönde olur ; " maske taşıyormuşum gibi hissettim, ağırlık yaptı vs vs ".
Clarins fix make up ile böyle bir his yaşamadığımı da eklemeliyim.

Tek yapmanız gereken yüzünüzden 15-20 santim uzaktan tutarak ister dairesel yönde tüm yüzünüze ,isterseniz makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını istediğiniz bölümlere sıkıyorsunuz.Hepsi bu kadar.

Bu arada farlarınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız , far fırçanıza biraz fix make up sprey sıktıktan sonra yapabilirsiniz far uygulamasını.
Ben aynısını allık fırçasıyla yapmış ; allık uygulamadan önce allık fırçasına sprey sıkıp sonrasında allığı fırçayla uygulamıştım ama yüze uyguladığınız allığın üzerine fix makeup sabitleyici uygulamaktan pek bir farkı yok zaten sonucun.

best makeup setting spray


Unutmadan ; Clarins fix make up sprey uygulaması sonucunda makyajınız ne aşırı mat ne de parlak duruyor. Bitişi , normal şartlarda makyajınızın bitişi nasılsa öyle kalıyor ; sadece biraz daha canlı :)

Gelelim önemli kısıma
Clarins Fix Make up sprey sadece 30 ml ve 60 lira civarı bir fiyata sahip.

Boynerlerde, morhipo 'da, pek çok büyük kozmetik mağazasında bulabilirsiniz. Online satış yapan siteler de var. ( Biri kozmia , diğeri de yukarıda yazdığım morhipo , tabii başka siteler de vardır mutlaka )
Başlarda en çok takıldığım şey miktarının az olmasıydı fakat yaklaşık 3 aylık kullanım sonunda yarısına bile gelemedim ve daha uzun süre de beni götürecek gibi görünüyor clarins makyaj sabitleyici sprey.
Hem biraz daha polyannacılık oynayalım : Uçakta çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz boyutlarda; kurallara uygun değil denilerek güvenlik kontrolüne takılma ihtimali yok :)

Sevgiler

3 yorum :

 1. ''Daha iyisini bulana kadar en iyisi bu!'' mu yani? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hımm aslında diğer makyaj sabitleyici spreylerimle aynı performansta diyeyim :) yani en az bir skindinavia kadar iyi.

   Daha iyisini bulunca hepsini unuturum tabii :p

   Sil
 2. Merhabalar siteniz çok güzel çok başarılı gerçekten tebrik ederim :) ben bir soru sormak istedim; gün içerisinde kullandığım yüksek faktörlü bioderma güneş kremim her nekadar pudra sürsemde birkaç saat sonra parlama yapıyor ve hatta bazen sırf bu yüzden makyajım akıyor. Bu tür bir durum için bu sprey yeterlimi sizce? Kat kat pudra sürmekten kurtarırmı beni? Tavsiye verirseniz çok sevinirim :) teşekkür ederim

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.