14 Ağustos 2013 Çarşamba

Amway Glister Diş Macunu

( Sanırım hakkında yazmadığım bi' diş macunu kalmıştı :)

Amway markasını yeni yeni kullanmaya başlıyorum. Şurada bahsettiğim çiğnenebilir Demir tabletlerini çok sevdim mesela. Demir ilaçlarının o nahoş koku ve tadından uzak bir ürün.


Glister diş macununu da çok övüldüğü için almıştım.  Normalde sensodyne kullanıcısıyım ( artık curaprox ) ama etraftan gelen  " ben de sensodyne kullanırdım fakat bu ondan daha iyi " tarzı yorumlarla aldım gitti.

amway glister kullananlar blog
amway glister diş macunu bitmiş tüp :D

amway diş macunu kullananlarBenim yorumlarım , battal boy tüp bitene kadar diş macununda gözlemlediklerim maalesef bir sensodyne performansına sahip olmadığı yönünde.

Temizliyor herhangi bir diş macunu kadar. Bir de belki 1 saat geçerli ferah his. Bunların dışında amway glister 'in bir özelliği yok. Üzerinde beyazlatma özelliği olduğu yazılmış fakat ben öyle bir şey gözlemlemedim.
Dediğim gibi , standart bir diş macunu işte; sadece battal boy ve 2 kişi 2 ay rahatlıkla kullanabiliyor.glister toothpaste review


Bir diş macununda aradığınız en temel özellik beyazlatma gücü ise pek sevmeyeceğiniz Glister diş macununun 10-12 lira gibi bir fiyatı var ve 150 ml.

Amway ürünlerini satıcılarından alabiliyorsunuz bu arada. Ya da üye olup indirimli satın alabiliyorsunuz.

Sevgiler

Bu arada kullandığın en iyi diş macunu hangisi soruları geliyor. Bence en iyi diş macunumarkasıcuraprox


18 yorum :

 1. amway ben sattım ama bıraktım hiç de memnun kalmadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında besin takviyelerinden memnunum :) ama glister diş macununu pek sevmedim :)

   Sil
 2. Ben bu diş macunu birkaç kez kullandım. Signal colgate ipana gibi markalara göre temizlemesi iyi. Colgete kullanırken ben sabah dişimi fırçalardım 4-5 saat sonra ağzımda asitlenme böyle bi tabaka varmış gibi hissederdim ama bu diş macunu temizlik hissini uzun süre tutuyor. Beyazlatma gibi bi etkisi yok evet ama bu dediğim markalarda resmen dişlerimin temizlenmediğini hiisederken bu üründe hiç öyle hissetmiyorum. 7-8 aydır kullanıyorum. Tabi belkide kişiden kişiye memnuniyet değişebilmekte..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sensodyne glister diş macununa kıyasla daha iyi geldi bana :) Temizlik olarak da beyazlatma olarak da

   Sil
 3. çok iyi oldu bu yorum..benim de merak ettiğim bir üründü , hep olumlu şeyler duyuyorum..ancak sensodyn'e devam edeceğim galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beyazlatma etkisi zayıf, hatta hiç yok . Beyazlatması şart değil diyorsanız sevebilirsiniz ama :)

   Sil
 4. Normalde bir diş macununda aradığım ilk özellik beyazlatıcı özelliği olması. Dolayısıyla ara ara farklı markalar kullanırım. Fakat dönüp dolaşıp geldiğim yer Amway'ın diş macunudur. Amway'i tercih etmemim sebebi ise diğer ürünlere nazaran daha bitkisel olmasıdır. Amway ürünlerin karşı marka sadakatim oluşmuş loc temizlik ürünlerini de kullanırım oldukça da memnunum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ürün bitkisel vs değil maalesef. Amway'i bitkisel vb diyerek sattıklarını biliyorum . Fakat ufak bir içerik araştırmasıyla öyle olmadığını görebilirsiniz.

   Sil
 5. Ağzımız için kullandığımız bir ürün ne yazık ki sağlık için en zararlı olan 7 numaralı plastik ambalajda.Bu duruma Amway neden dikkat etmemiş anlamadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pek sıcak bakmıyorum bu tarz En çok üye yapanın çok çok kazandığı ve ürünlerin ederinin 5-10 kat fazlasına satıldığı oluşumlara ama bir kez almış bulundum ;)

   Sil
  2. Merhabalar. Ben Amway serbest girişimcisiyim. Şu yazılanlarda doğru olmayan o kadar çok şey var ki! Bir kere Amway ev temizlik ürünlerinde sağlığa zararlı hiçbir kimyasal yoktur, bu doğru. Ama ne yazık ki birçok insan bunu tüm ürünler için söylenmiş gibi algılıyor ya da öyle anlatılıyor; bu doğru değil.Dişleri beyazlatma konusunu ise biraz aşağıda Özgür Bey çok güzel anlatmış. Diğer yandan ÖNEMLİ OLAN, Amway'in birinci ürünü yani Amway iş fırsatının, yani tüketerek para kazanmanın burada gerçekleşmesi.AMWAY'İN BİRİNCİ ÜRÜNÜ KENDİ İŞİNİZİ KURMA FIRSATIDIR.Dilerseniz size bu konuda yani para kazanma konusunda yardımcı olabilirim.5324816166

   Sil
 6. Ben amway serbest girişimcisiyim. %100 kullanıcısıyım. Yazılan sorunların hiçbirine rastlamadım. Dişlerim beyaz ve dayanıklı. 2 yıldır düzenli glister çok amaçlı lorürlü dişmacunu kullanıyorum. Diş ağrısı nedir hatırlamıyorum. Üstelik bezelye tanesi kadar kullanmak yeterli. En önemli özelliklerinden biri diğer diş macunlarında bulunmayan özel formül. İçindeki REMINACT formülü mineralleri tükürükten alıp tekrar diş minesinde depolayarak, erken çürüme belirtisini tersine çevirir.diş minesindeki minerallerin yeniden birikmesine yardım ederek dişlerin daha güçlü ve çürümeye dayanıklı olmasını sağlar.

  Diğer bilgiler http://www.amway.com.tr/product/6833,glister-multi-action-flouride-toothpaste#.Ut2XsxBajIU linkten görülebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diş minesindeki minerallerin yeniden birikmesi vb yazdıklarınız fazla iddialı ve gerçek dışı değil mi sizce de ?? Bitkisellikle alakası olmayan bir ürünü bitkisel adı altında satmak da öyle :/

   Sil
 7. bu diş macununun içeriğini okursanız iki çeşit paraben olduğunu görürsünüz.bitkisel zararsız diye insanları kandırıyorlar..paraben kanserojen bir maddedir,lütfen ayık olun. türk malı diş macunu kulllanmak varken bu hataları yapmayın.

  YanıtlaSil
 8. Turk mali dis macunu kac tane var piyasada kaliteli yardimci olursaniz bizr ogrenip onlari kullanalim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. diş macunu olarak curaprox enzycal şimdiye kadar kullandıklarım arasında en iyisi.

   Sil
 9. diş macunu son kullanma tarihi yazmıyor.bilen varmı

  YanıtlaSil
 10. Merhaba. Öncelikle bir sağlık çalışanı olarak size ağız içinin öneminden söz etmek istiyorum. Bazı kalp ilaçlarını dil altı veririz. Çünkü dil altı emilimin en hızlı olduğu ve kana karıştığı yerdir. Emilimin bu kadar hızlı olduğu ağız içinde dislerimizin beyaz görünsün diye çoğunun içerisinde çamaşır suyu olan % 100 kimyasal diş macunu kullanıyoruz. Ürünlerin arkasındaki renk bandrolleri onların ne derece kimyasal madde içerdiğini göstermektedir. Renk bandrolu siyah olan ürünlerin % 100 kimyasal maddelerden, kırmızı olanları % 70 oranında kimyasal madde içerdiği ve mavi renkli olanların ise % 50 oranında kimyasal madde içerdiği bilinmektedir. Bu oranlar farklı kaynaklarda aşağı yukarı bir miktar değişmektedir. Size tavsiyem beyaz dişler uğruna kendinizi veçocuklarınızın zehirlenmesine izin vermeyin. Renk bandrolu yeşil olan % 100 bitkisel ürünleri kullanın.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.