9 Temmuz 2013 Salı

Yıl Boyu Cilt Tipine Uygun Gün Işığından Korunma Dermalogica Daylight Defense


Dermalogica Gün Işığı’ndan Korunma ürünleri farklı cilt durumları için özel formüllere sahip. Hassas ve çevresel etkenlere karşı duyarlı ciltler, yağlı ve sivilcelenmeye müsait ciltler ve normal cilt durum kategorilerine uygun nemlendiriciler, sadece güneşe maruz kalınan anlarda değil yılın 365 günü gün ışığından cildi korumayı hedefliyor.

Dermalogica’nın zararlı UV ışınlarına ve serbest radikallere karşı daha güçlü foto-koruma için devrimsel nitelikteki UV Akıllı Kapsül Teknolojisi temel antioksidan C ve E Vitaminli mikro kapsüller içeriyor. Bu vitaminler cilt UV ışınlarına maruz kaldığında aktif hale gelerek en fazla ihtiyaç duyulan zamanda cildi ışınlardan koruyor. Oleosome Teknolojisi ise Yalancı Safran tohumunda bulunan doğal emülsiyonlaştırıcı yağ ve Vitamin E küreciklerini içeriyor. Bu eşsiz moleküller, güneş koruyucular gibi aktif içerikleri direkt cilt yüzeyine taşıyorlar ve bunları maksimum cilt faydaları için zaman içerisinde yayıyorlar. Bu özellikler, kimyasal güneş filtreleri formüle edilirken çok önemli bir hale geliyor. Böylece daha az güneş koruyucu ajan kullanılarak daha yüksek SPF elde etmek, oluşabilecek hassasiyeti azaltmak ve ürünlerin ciltte daha kalıcı ve ince olmasını sağlamak mümkün oluyor.Dermalogica’nın Gün Işığından Korunma serisinin dört nemlendiricisi Solar Defense Booster spf50, Oil Free Matte spf30, UltraSensitive Tint spf30, Super Sensitive Shield spf30, klasik güneş koruyucularının bıraktığı yağlı his, sivilce, kireç gibi görüntü ve hassasiyet sorunları olmadan konforlu bir kullanım olanağı sunuyor.

Gün Işığından Korunma Ürünleri ve ait olduğu Dermalogica Serileri:

Solar Defense Booster spf50 – Temel/Gri Seri
Geniş Spektrumu sayesinde cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyan tüm cilt tiplerine uygun koruyucu.

Kullanılan Teknolojiler:
UV Akıllı Kapsül Teknolojisi, Oleosome Teknolojisi
İçerikler:
Üzüm Çekirdeği ve Yeşil Çay: sakinleştirici bitkisel içerikler antioksidan koruması ve anti-enzim özelliği sağlar. Magnezyum Askorbil Fosfat (C vitamini) ve Tokoferol (E vitamini): Cilt yumuşaklığını artırır ve serbest radikal hasarlarına karşı korur.

Kullanımı:
Dermalogica nemlendiricisine veya fondötene eşit oranlarda ilave ederek veya tek başına kullanılarak maksimum SPF50 koruması sağlanabilir.
        
Oil Free Matte spf30 - MediBac Clearing System
Yağsız, Geniş Spektrumlu güneş koruyucu yağlı ve sivilcelenmeye eğilimli ciltlerde yağdan parlamayı engelleyerek cilde mat bir görünüm sağlar.

Kullanılan Teknolojiler:
UV Akıllı Kapsül Teknolojisi, Oleosome Teknolojisi

İçerikler:
Dimetikon ve Polimerler, ciltten aşırı yağın emilmesine yardımcı olur. Niyasinamid, Maya, Atkestanesi, Meyankökü, Pantenol, yağ üretimini düzenlemeye ve enflamasyonu rahatlatmaya yardımcı olur. Yeşil Çay Özü, anti-enflamatuar özelliklere sahip antioksidan.

Kullanımı:
Gün boyu cildi  korumak için nemlendiriciden  sonra ya da nemlendirici yerine tüm yüzde kullanılır.

Ultra Sensitive Tint spf30 - Ultra Calming Serisi
Doğal mineraller ile hafif renklendirilmiş geniş spektrumlu, cilt tonunu kimyasal içermeyen güneş koruyucu özellikle kimyasal filtrelere ve suni renklendiricilere karşı duyarlı olan ciltlere önerilir.

Kullanılan Teknolojiler:
UV Akıllı Kapsül Teknolojisi

İçerikler:
UltraCalming™ Complex, ciltteki hassasiyeti, kızarıklık, tahriş ve yanmayı azaltmaya yardımcı olur. Sodyum PCA daha etkili nem emilimini için nemi cilde bağlar. C ve E Vitamini cilt pürüzsüzlüğünü, yumuşaklığını artırır ve serbest radikallerin verdiği zarara karşı cildi korur. Üzüm Çekirdeği ve Yeşil Çay, antioksidandır ve anti-enzim özelliği ile cildi rahatlatır. Oğul Otu ve Echinacea, cildi sakinleştirmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.

Kullanımı:
Dermalogica nemlendiricisinden sonra veya nemlendirici yerine  tüm yüze uygulanır.

Super Sensitive Shield spf30 - Ultra Calming Serisi
Kimyasal içermeyen,  geniş spektrumlu güneş koruyucu hassas, çabuk tepki veren ve kimyasal işlem görmüş ciltlerde hassasiyeti, kızarıklığı ve iritasyonu azaltmaya yardımcı. Özellikle kimyasal filtrelere karşı duyarlı olan ciltlere önerilir.

Kullanılan Teknolojiler:
UV Akıllı Kapsül Teknolojisi

İçerikler:
UltraCalming™ Complex, hassasiyet, kızarıklık, iritasyon ve enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Karpuz, Mercimek ve Elma özleri, cilde anında nem sağlayan, bağ dokusunu rahatlatan ve güçlendiren fito kimyasallardır. Meyankökü ve Yeşil Çay Özleri: cildi sakinleştirir.

Kullanımı:
Dermalogica nemlendiricisinden sonra veya nemlendirici yerine tüm yüze uygulanır.

Tavsiye edilen KDV dahil fiyatları:
Oil Free Matte SPF30 (1.7 oz./50mL): 202 TL

Super Sensitive Shield SPF30 (1.7 oz./50mL): 202 TL

Ultra Sensitive Tint SPF30 (1.7 oz./50mL): 136 TL

Solar Defense Booster SPF50 (1.7 oz./50mL): 186 TL


* Basın Bültenidir


Ps:  Eski ambalajıyla    dermalogica oil free matte block severek kullandığım ve yağlı cildimde en iyi anlaşan güneş koruyucu  nemlendirici olmuştu :) Siz de yağlı bir cilde sahipseniz bir şans verin derim

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.