1 Temmuz 2013 Pazartesi

Nars Exhibit A

Hakkında pek çok yerde yazı , ürünü detaylıca gösteren fotoğraf bulabilirsiniz.

Bense daha farklı bir anlatım yolu izleyeceğim bugün.

Nars Exhibit A için kısaca  " bitmeyen allık yapmışlar" diyorum. Bitmiyor bitmeyecek. Aylarca kullanacaksınız ve üzerindeki çizgiler hala bozulmamış olacak.


Alınması, her makyaj tutkununun çekmecesinde olması gereken bir renk mi?

Bence evet. Her cilt tonuna uyum sağlayacak mat bir kırmızı-turuncu renk.Beyaz tenliler de, esmerler de ve hatta daha koyu cilt rengine sahip olanlar da bu allığı uygulama dozajını ayarlayarak rahatça kullanabilirler.

Pigmentasyonundan bahsetmeye gerek yok. Çok hafif, mümkünse fırçanın ucuyla uygulama yapılması lazım. Diğer türlü; kontrolden çıkıp Heidi'ye benzemek işten bile değil.( Parmağımı hafifçe dokundurduğumda bile durum fotoğraflardaki gibi)Kalıcılığı çok çok iyi. Fırçanın ucuyla çok hafif, belli belirsiz yapılan uygulama bile gün sonuna kadar olduğu gibi kalıyor cildimde ki bir-iki allık markası dışında, sabitleyici kullanmadan yakalayabileceğim bir sonuç değil bu.Exhibit A'in turuncumsu kırmızı rengi, cildimde hoş ve canlı bir kırmızı-pembeye dönüşüyor bu arada.Aslında cilt alt tonuna bağlı olarak, aynaya bakıldığında görülecek renk değişecektir kişiden kişiye.


Hangi fırçayı kullanıyorum?


Inglot 27 tg ve Real Techniques Allık Fırçasını kullanıyorum.


Başlarda Real Techniques fırça biraz sık kıllı olduğundan; " nasıl uygular?, ya kıpkırmızı olursam?" benzeri tereddütlerim vardı ; ama kesinlikle mükemmel uyguluyor. Hatta 27tg ile olduğundan daha kolay uygulama yapıyorum.

Sevgiler


Ps : Başka markalarda da benzerleri var bu rengin. " Dupe " diyorlar ama ben ikizi gibi demeyi tercih ediyorum. Mesela mac frankly scarlet 

8 yorum :

 1. ooovvv :) cok kırmızı :) benim gibi sut beyazlarda pek ic acici durmaz sanırım :/ ama Nars i O.gasm i hep aklımda :))

  http://iyiliklerguzellikler.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. az uygulandığında beyaz tenlilerde de hoş duruyor aslında :)

   Sil
 2. Benimde bir Exhibit A hakkım ama Narsa uğrayamadığımdan alamıyorum.Böyle bir renk yok :) Ama bozulur ben bitirene kadar:D

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. öyle ^^ hala atılmadı pabucu dama :)

   Sil
 4. Bu allığı nereden bulabilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sephora mağazalarında satılıyor

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.