27 Mayıs 2013 Pazartesi

HERBORIST Tai Chi maske

Daha önceden duymuş muydunuz hiç Herborist adını?

110 yıllık bir geçmişe sahip, Çin'in ilk cilt bakım markalarından( Jawa)

Binlerce bitki özleriyle yapılan çeşitli bakımlar için Çin'deki Herborist spa 'larına gitmek lazım ama oralara gidemeyen bahtsızlar da alıp kullanabilsin diye bu şekilde Herborist markası altında satışa sunulmuş ürünleri de var.

herborist Tai chi mask şık yeşil kocaman bir kavanoz içerisinde 2 adet bölmedeki siyah ve beyaz maskeden oluşuyor. Bölmeler birbirini şu klasik ama meşhur ying yang gibi tamamlıyor. Ama sadece görünüş olarak. İçerik ve etki olarak ikisi de iyilik tarafında :)

herborist masks

tai chi maske ne ise yarar


Herborist Tai Chi Mask uygulaması şu şekilde :

İlk olarak siyah maskeyi temiz yüzümüze ince bir tabaka halinde uyguluyoruz ve 5 dakika kadar masaj yapıyoruz. Sonrasında da duruluyoruz.

Ardından, hala nemli cilde beyaz maskeyi uygulayıp 2-3 dakika masaj yapıyoruz. 10 dakika daha aynı maskeyi yüzümüzde bekletip yıkıyoruz.

Tüm herborist maske uygulaması bu kadar.

tai chi mask price


Fakat tai chi maske kullanırken bazı önerilerim var :

Kullanma talimatında minik spatula ile kremin sürülmesi istenmiş fakat bu şekilde 

1. Rahat sürülmüyor
2. Ürün eşit dağılmıyor.

Bu yüzden spatula ile aldığım herborist tai chi mask 'ı parmak uçlarımla ince bir tabaka halinde uygulamayı tercih ediyorum.Herborist tai chi maske yi set halinde aldıysanız benim gibi , çanta içerisinden bir de sünger çıkacaktır. ( sünger dediğime bakmayın, ıslatılmadığı sürece oldukça sert)
Sakın ola bu süngeri öyle kuru haliyle haşır huşur cildinize sürmeyin ve o şekilde yüzünüzü temizlemeye kalkışmayın. Sadece cildinizi tahriş edersiniz.Süngeri ıslatıp fazla suyunu alarak herborist maske yi temizlemek tek doğru yol.Zaten tai chi maske , özellikle de siyah olanı yeterli bir temizlik ve arındırma sağlayacak.

herborist nerede satilir blog


Siyah maske biraz yapışkan yapıda. Sürdükten sonra da çok hafif kaşınma hissedebilirsiniz ( bende her zaman olmuyor mesela)
Asıl işlevi, cildi sonraki adımda uygulanacak beyaz maskeye hazırlamak olan siyah maske 5 dakika içerisinde derinlemesine temizlenmiş ve yıkar yıkamaz farkedeceğiniz rengi 1-2 ton açılmış cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.
Sonrasında uygulanan beyaz maske ise çoğunlukla nemlendiriyor ve aydınlatıyor.

Toplamda 20 dakika kadar bir sürede temizlenmiş, aydınlık bir cilde kavuşuluyor herborist tai chi mask ile .Hatta uygulamadan hemen sonra cildin rahat 1-2 ton açıldığını gözlemleyebilirsiniz. Tabii kalıcı bir durum değil ama kısa süre de olsa o parlaklığı ve canlılığı yaşıyorsunuz.
Herborist Tai chi maske yi haftada 1 ya da 2 kez kullanıyorum. Emin olun daha fazla kullanmaya gerek kalmıyor. Çok etkili bir temizlik yapıyor.

İlk uygulama anında hafif kaşınma hissi duyabilirsiniz ama geçici. Bunun dışında ne kızarıklık ne de başka bir sorun yaşadım bu herborist maske ile.Tek bir maskeyle , iki adımda, hem cildini derinlemesine temizlemek hem de nemlendirip beslemek isteyenlere önerim herboris tai chi 'yi

Kullanımı biraz zorlasa da etkilerini düşündükçe , bittiğinde yenisini almakta sakınca görmüyorum.Tavsiye edilir.

Tai chi mask Sephora'larda set halinde satılıyor.

Yukarıda da bahsettiğim gibi , herborist maske setin içerisinde ayrıca seyahat boy tai chi maske ve tester gündüz ve gece losyonları çıkıyor. ( temizleyici sünger de var tabii )

Kolajen maskesi yazıma da bakabilirsinizSevgiler

14 yorum :

 1. Yanıtlar
  1. Sephora 'da 100 lira civarı olduğu yazıyordu. Fakat misspera 'da 89 lira idi. Hatta değişmemişse 1-2 gün önce indirim yapmışlar ve 69'a düşürmüşlerdi :)

   Sil
 2. Bende kullanıyorum bu maskeyi, hatta bloğumda paylaşmıştım. gerçekten çok etkili ve ben çok beğendim. uğraştirıyor ama değiyor sonuçta. Güle güle kullan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece kullanımı biraz uğraştırıcı, evet :)

   Sil
 3. Cok hosuma gitti bu maske . Hele o aydinlik hissi tam benim istedigim sey :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalıcı değil tsbii aydınlık etkisi; fakat derinlemesine temizlik yaptığı bir gerçek :)

   Sil
 4. evet kullanımı biraz zorluyor ama ben de gayet memnunum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) sür ve yıka tarzı olsa daha hoş olurdu sanki :p

   Sil
 5. içinden çıkan losyon nasıl kullanılıyor yazarmısınız lütfen

  YanıtlaSil
 6. içinden çıkan losyon nasıl kullanılıyor yazarmısınız lütfen

  YanıtlaSil
 7. içinden çıkan losyon nasıl kullanılıyor yazarmısınız lütfen

  YanıtlaSil
 8. setten çıkan losyonlar nasıl kullanılıyor bilen biri varmı yüz mü tüm vücut mu?

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.