31 Mayıs 2013 Cuma

Doa Kozmetik Duş Jeli --- Japon Kirazı ve Sandal Ağacı
Olsa da olur olmasa da olur sınıfına girdiler benim için.

Fotoğraflarda sandal ağacı esanslı olanı görüyorsunuz çünkü diğeri fotoğrafı çekilecek durumda değil( Göz zevkinizi bozmayayım diyerekten eklemedim)
Şişe etrafındaki ambalajı kağıttan yapmışlar ve banyoda muhafaza etmeye uygun değil haliyle. Su değdiği anda ambalajdaki yazılar ve renkler siyah siyah döküldü, hala da dökülüyor ve banyomu berbat ediyor durduğu yerde.

Kısaca çok kötü bir görüntü. 
Duş jeli sözde ama şişenin asla ıslanmaması lazım.
Keşke şişe etrafındaki yazıların bulunduğu etiketi kağıttan değil de daha dayanıklı bir şeyden yapsalarmış.

Japon kirazı duş jeli bunların dışında hoş kokulu.
İçerisinde aynı zamanda scrub görevi görecek minik tanecikler var fakat bu tanecikler yuvarlak yapılı olduklarından çok da etkili değiller. Olmasalar da olurmuş.Sandal ağacı kokulu duş jeli ise bir derece daha iyi. İlkinden deneyimli olduğum için , zor da olsa suyla çok temas içerisinde olacağı bir yere koymuyorum.( Gerçekten zor iş, sonuçta bu bir duş jeli!)

İçerisinde tanecikler biraz daha etkili.
Temizleme performansı ise eh diyelim.

Yani , muhteşem ve olmazsa olmaz ürünler değiller.

8 Mart Kadınlar günü öncesinde yaptığım ve tam 12 günde elime geçen siparişimde vardı bunlar da.
Artık Doa Kozmetik'ten alışveriş yapmıyorum fakat bu ürünler sülfat içermese de biterse alırım diyebileceğim performansta değillerdi zaten.

Orta şekerli diyelim mi biz ona?

Ps: İndirim zamanında 5-6 lira gibi bir fiyata almıştım bu arada.

Sevgiler


5 yorum :

 1. Doa dan hindistan cevizi yağı aldım. Hindistan cevizi yağları katı-beyaz renk kıvamda olur. Buradan gelen yağ da ilk geldiğinde öyleydi ama 1 hafta içinde tamamen sıvılaştıve şeffafa yakın bir renk aldı (son bir haftadan bahsediyorum)Havanın ısınmasından kaynaklanabilir(tam bilgim olan bir konu değil).Sorun kavanozun dibinde yaklaşık nohut büyüklüğünde yeşil,küfümsü-jelimsi kötü görünen bir çöküntü vardı ve gözle görülebilen birsürü toz...Markaya olan güvenim sarsıldı. Sizlerle paylaşmak istedim....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu firmadan hindistan cevizi yağı almadım hiç. Bu yüzden bir bilgim yok :/ Fakat son olaydan sonra zaten alışeriş yapmıyorum :)
   Severek kullandığım bi amon ra saç maskesi bir de saç bakım yağları vardı. Onlara da başka markalardan alternatif buldum.

   Sil
 2. hayret ettm bunları okurken zira ben sipariş verdiğimde 3.gün elimdeydi..ambalaj konusunda haklısınız kağıt olmamalıydı ama çok da önemli değil bence..ben içeriğine önem veriyorum..scrub tanecikleri beni rahatsız etmedi ben yaseminli, ve sandallısını kullandım biterse kesinlikle alacağım ürünlerden çünkü kokusu çok kalıcı resmen tenime işledi kokusu..üzüldüm memnun olmamanıza..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o meşhur indirimlerinde epeyce geç teslimat yapıldı, maillere ya hiç cevap verilmedi ya da geç dönüldü. Ben 7-8 parça ürün vermiştim. Artık sipariş vermiyorum zaten. Ciddiyetsizlik vardı bariz bir şekilde, alışverişi bıraktım.

   Sil
 3. bende denemek için almıştım her çeşidinden. ancak duş jeli yerine sabun kullanmayı seviyorum. doanın sabunları da aradığım sabunlar değil. genelde buna yakın içeriklerde en uygun fiyat yine doa da. aradan 2 yıl geçmiş hala aynılar ambalaj ve teslimat konusunda.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.