8 Mayıs 2013 Çarşamba

Aydınlatıcı - Kırışıklık Giderici Bir ürün : Dermalogica Age Smart Multivitamin Power Serum

Dermalogica multivitamin power serum , age smart serisinden konsantre bir vitamin deposu.
A , C ve E vitaminleri içeren bu serumun diğerlerinden farkı ( pek çok markada var bu tarz vitamin serumları sonuçta) özel mikrokapsülasyon teknolojisi ( mikrokapsüllü lipozom taşıma yöntemi) sayesinde cildin daha aşağı tabakalarına kadar aynı şekilde etki edebilmesi.

dermalogica age smart multivitamin power serum
Bu üründe, tek bir temel içeriğin cilde uygulanması yerine güçlü çoklu bileşim kullanılıyor..Dolayısıyla cilt dokusunu yenileme ve cildi güçlendirmede de daha iyi sonuçlar alınıyor. Üstelik de dermaroller ve benzeri az da olsa acı verici herhangi bir ek müdahale olmaksızın. Sadece az bir miktar ürünü hafif tampon hareketlerle cilde yediriyoruz , o kadar.

Cilt demişken; dermalogica multivitamin power serum 'un en sevdiğim yönlerinden biri de sınırlama olmadan, göz çevresi dahil tüm yüze uygulanabilmesi oldu. Aslında yine dermalogica 'nın göz ve dudak çevresine uygulanabilen multivitamin power firm adlı bir ürünü var. Fakat bütçe sorunu ya da herhangi başka bir sebepten sadece bir ürün alabileceksiniz dermalogica multivitamin power serum derim. Başta da yazdığım gibi göz çevresinde dahi kullanılabilmesi çok iyi .


Dermalogica Multivitamin Power serum ne işe yarar?
Ürün fotoğraflarında aslında ayrıntılı olarak yazıyor. Benim iki ayı aşkın süredir gözlemlediklerim ise şöyle :
Ciltte uygular uygulamaz hissedilen ciddi anlamda bir aydınlık, berraklık.
Özellikle göz çevresinde , hep bahsettiğim o beni " miniş tavşanı " na benzeten göz altındaki ince boyuna çizginin hafiflemesi ve neredeyse görülmez olması.

Hatta şöyle söyleyeyim : göz altımdaki ince çizgi gülmediğim sürece ( asık suratlı mı gezsem artık) belli değil. Yine 2-3 ay öncesine kadar güldüğümde beliren ,kaz ayağı bölgesindeki minik , belli belirsiz çizgiler görünmez oldu. Güldüğümde bile yok.

Daha önce pek çok yazımda belirtmişimdir : Kırışıklık denen şeyin temeli aslında görünür olmasından çok daha önce atılıyor. Evet bu ürünün onarma özelliği var fakat bu tip ürünlerden en iyi randımanı ve gözle görünür sonucu; bu ürünü önleyici ve kırışık başlangıç durumlarında onarıcı bakım olarak kullananlar yani henüz derin kırışıklık sorunu olmayanlar alır.

Sanırım bu örnek çokça verilmeye başlandı fakat buruşturulmuş ve atılmış bir kağıdı tekrardan açıp eski düz haline getirmek gibi bir şey nasıl söz konusu değilse; yerleşmiş derin kırışıklıklarda ( estetik müdahalesiz tabii ki) sonuç alabilmek de bir o kadar zor .
Bu yüzden , bu tarz önleyici bakımın yapabilecekleri yabana atılmamalı.
Dermalogica multivitamin power serum ' un bir diğer sevilesi özelliğini yazmayı unutmuşum : süper nemli ve aynı zamanda sıkı göz altları .

Şu an saat sabah 9 ve henüz göz kremimi uygulamadığım, hala son kullandığım ürün gece yatmadan göz çevreme hafifçe uyguladığım multivitamin power serum olduğu halde göz altlarım sanki yeni krem uygulamışım gibi nemli ve aynaya baktığımda 2-3 ay öncesine kıyasla yine göz çevresindeki cilt tonu daha eşit.

Uzun uzun yazdım , çünkü almak isteyenlerin kafasında bir soru işareti kalsın istemiyorum. (Ben de yeni bir ürün alacakken sadece doktor veya eczacı tavsiyesi değil, kullanıcı yorumlarını da dikkate alıyorum :)Ürün 22 ml.
Muhtemelen ürünün kimilerinde soru işareti bırakacak tek yanı bu. " çok az, 1 ay bile kullanamam " diye düşünenler olabilir.

Ama bu bir serum. Krem değil. Üstelik de konsantre. Yani işe yaraması için bol kepçe kullanmaya gerek yok. Örnek olarak, göz çevreme bir mercimek tanesi kadar dermalogica multivitamin power serum yetiyor da artıyor bile.
Kolayca dağılıyor ve çabuk emiliyor

Hiperpigmentasyonu giderme, cildi pürüzsüzleştirme ve sıkılaştırma özelliğindeki  multivitamin power serum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ; temizlenmiş yüz ve boyuna, tonikten sonra nemlendiriciden önce uygulanıyor.

Ben bu cilt yenileyici mikrokapsüllü vitamin kompleksi bakımını haftada 2 kez kullandığım dermalogica age smart multivitamin power concentrate  ile destekliyorum.

30'lu yaşlara adım atmış biri olarak şu anki rutinimden ve cildime etkilerinden oldukça memnunum.

Peki siz cilt yaşlanmasını geciktirmek üzere ne tür bakımlar yapıyorsunuz?
Kullandığınız ürünler neler?
Düzenli kullanıyor musunuz?

Cevaplarınızı gerçekten merak ediyorum :) 

Sevgiler

*Basın ürünüdür
7 yorum :

 1. Multipower kapsullu ürünü kullanmıştım bir ara,mantık aynı yani A,C ve E vitaminli, ama bende hiç bir işe yaramadı, nemlendirme özelliği zaten yoktu fakat A vit den dolayı aşırı kurutma yaptı düzenli kullanamadım:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben düzenli kullanıyorum multivitamin power concentrate 'i Çok da memnunum, şaşırdım :/
   Zaten amacı nemlendirmek değil, nem ihtiyacı varsa herzamanki gibi üzerine nemlendirici krem vs kullanılması lazım. Bu cildi aydınlatma, ince çizgileri azaltma etkili bir vitamin serumu :) :*

   Sil
 2. Merhaba bu bahsettiginiz basliktaki ürün yüz icinde kullanılabiliyor değil mı doğru anladım? Benim yasım 31 fakat alnımda yere paralel uzun uzun kirisikliklarim var mimik kirisikligi. Ben gelmesem de derin derin bakısiyoruz ayna da :( bu ürün bana fayda eder mı ya da onerebileceginiz başka bir ürün var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm yüz ve boyunda uygulanabiliyor :)
   ince çizgileri giderme, ciltte renk bozukluklarını dengeleme, cildin elastikiyetini arttırma ve cilde daha aydınlık bir görünüm verme işlevi var.

   Derin kırışıklıklar için bir ürün kullanmadım şimdiye kadar. Bu tarz " age smart serisinden " kullandığım iki ürün var, bu ve multivitamin power concentrate :)

   Sil
 3. 10 yaşımdan beri alnımda paralel çizgiler var :) Şu an 26 yaşındayım ve aşırı mimikliyim. Kırışıklıklardan dolayı endişeliyim ve anti aging ürünlere başlamak istiyorum. Fakat erken diyorlar, korkutuyorlar beni. Erken mi gerçekten de? Bu ürünün testerını aldım ama benim yaşımdaki biri için uygun olur mu bilemedim....

  YanıtlaSil
 4. Arkadaşlar çok uzun incemelet sonucunda tüm cilt ürünlerimi drrmalogica dan aldım, multivitamin power da bunlardan biri. 6 aydan fazladır kullanıyorum ve hiç bir işe yaradığını görmedim.

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşlar ben de uzun araştırmalar sonucu Doa kozmetikte çok uygun fiyata hyaluronic acid ve serumunu keşfettim. Etkisi inanılmaz.

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.