4 Mart 2013 Pazartesi

Lancome Bi-Facil--- çift Fazlı göz makyajı temizleyiciyi

lancome goz makyaji temizleyicisiGenelde çok beğenilen, övülen ürünlere şüpheyle yaklaşırım. Bir de ürüne fazla para verince oluşan " mecburiyetten beğenme", " beğenmek zorunda hissetme", hoşuna gitmeyen tarafları olsa da " herkes beğeniyorsa vardır bir hikmeti deyip beğenme " gibi faktörler var. ( Bakın bir etrafınıza , çokça göreceksiniz böyle davranan, bu şekilde yaşayan insanlardan).
Epeyce uzattım giriş faslını.

Bi-Facil  de pek çok yerde övülen bir göz makyajı temizleyicisi ve ben yine şüpheyle yaklaşıyordum.Ama gerçekten de beğendiğim bir ürün oldu.

Disk pamuğa bir miktar döküp, kirpiklerimin üzerinde 2 sn bekletip silince tüm makyajın kolayca çıkmış olduğunu görüyorum.En az Lush Ultra Bland ve Dermalogica Precleanse'de olduğu kadar kolay.
Ne aynı yerden birkaç kez geçmek ne de pamuğu göz kapağıma sürtüp çitiler gibi zorlanarak çıkarmak zorunda kalıyorum.
Hafif bir yağlı his var tabii fakat rahatsız edip de yüzümü yıkamayı gerektirecek kadar değil.

Yılbaşında aldığım lancome maskara setinin içinden çıkan bu 30 ml lik bi- facil aslında tam da seyahatler için.Lancome bi facil Tam boyu 125ml ve ortalama olarak 60 lira civarında bir fiyata satılıyor. (70'e satıldığı yerler de gördüm)

Bu arada lens kullanıyorum ve gözlerimde herhangi bir hassasiyete, kızarıklığa vs yol açmadı. Zaten üzerinde hassas gözlerin de rahatlıkla kullanabileceği yazıyor.

Tavsiye Edilir.
 hızlı kirpik uzatma yöntemleri yazıma da bakabilirsiniz
Sevgiler

4 yorum :

 1. Yine de bu tip çift fazlı/yağlı temizleyicilerden sonra yüzümüzü yıkamazsak uzun vadede göz altında/kapaklarında yağ butonları oluşabiliyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında onlar yağ butonu değil milia. Milia'lar da yağ değil keratin oluyor :/ bazı dermatologlar sizin de söylediğiniz gibi fazla yağlı ürünler şikayeti arttırıyor derken ,bazıları da alakası yok , vücut yapıyor diyor.
   Aslında milia dediğimiz şey keratinin kir ile birleşip ter kanalını tıkaması :/

   Sil
 2. Biraz araştırayım da waterproof maskaraları da 2 saniye de çıkarıyorsa bende alayım.Yoksa bu rimeller yüzünden kirpiksiz kalacağım :)
  bana da beklerim bu arada :)
  http://makyajesyalarim.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Tesekkürler yazı için,bloğunuzu takipteyim.
  Benim bloğuma da beklerim:)
  Sevgiler!

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.