5 Şubat 2013 Salı

Nivea BB Krem --- orta ton( medium to dark)

Bir süredir kullanıyorum( 1 ayı geçmiş çoktan )

Nivea BB Krem sadece iki tonda satışta ve bendeki koyu olan orta tonu.Başlarda oldukça koyu duran , pembe alt tonlu bir bb krem.

Güzel tarafı, bu şekilde renk bozukluklarını daha iyi dengeliyor. Ama nc40 dan açık tenliler diğer rengini kullansa daha iyi olur, bu oldukça koyu gelebilir.
5-10 dakika içerisinde ciltle tamamen bütünleşiyor ve doğal bir görünüm sağlıyor nivea bb krem

Mat bir bitişi yok. Yağlı cilde sahip biri olarak, bazsız ve sabitleyicisiz kullandığımda maksimum 1-2 saat aşırı bir parlama olmadan yüzümde taşıyabildim. Birkaç saatin sonunda da yüzümde kremden geriye pek bir şey kalmamıştı.


Sonra bb krem üzerine sabitleyici ve parlama önleyici pudra uygulayarak kullandım. 4-5 saat rahatça minimum parlama ile bozulmadan, yol yol olmadan durdu makyajım. Sıfır parlama mümkün değil tabii ki...Demem o ki, cildiniz benim gibi yağlı ise, tüm o canlı görünüme rağmen yüzünüzde fazla taşımanız mümkün değil. Ekstradan sabitleyici, matlaştırıcı şart. Ama cildiniz normal veya kuru ise, bu tip rahatsızlıkları yaşamadan kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.Bu arada klasik nivea krem kokusu var bu  bb kremde  ve kolayca ( sadece parmakla bile) sürülebiliyor.( BB krem nasıl kullanılır diyenlere gelsin)
 İlk uygulandığı andaki canlı görünüm çok güzel, ton farklarını dengelemesi de öyle fakat benim cilt tonuma 1-2 tık koyu.( açık tonu da oldukça beyaz duracak muhtemelen yüzümde. Buğdaydan esmere dönük cilt tonlarının ortak sorunu :/)

fotoğraf makro çekim olduğundan  su çiçeği izi oldukça belli fakat normal şartlarda pek göze batmıyor.

Kuru- normal ciltlerin daha da çok beğeneceği nivea bb kremi " makyajlı fakat kendi cildiymiş gibi duran" bir görünüm isteyen, ağır makyajı sevmeyen, yüzünü kat kat fondoten altında gizlemek istemeyenlere tavsiye ederim.

 Tam kapatıcılık isterim diyenler : bb kremler( yurt dışında satılan 1-2 istisna hariç) size göre değil  o zaman.

bu da içindekiler :)


Sevgiler

* Basın ürünüdür.


5 yorum :

 1. Klasik nivea kremin kokusunu çok severim,çok nostaljik gelir bana.Kremin cildindeki aydınlık duruşuda çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :) Ben de kokusunu çok seviyorum. Hatta bugün kullandım yine :) sabitleyici pudrayla hiç bozulma, parlama da yaşamadım :)

   Sil
 2. maalesef ben niveanın bu ürününden hiç memnun kalmadım aldığım gibi duruyor evde bir kere sürdüm ve kalıp hissi yarattı nedense bende. Cok katı bir kıvamı var. yüzünüze sürdüğünüz zaman dağılımı cok zor ve bir iki kere ovusturduğunuzda topaklanma yapıyor. Maybelinne b&b ye göre kapatıcılığı daha iyi olsa da sanırım rafımda çürüyüp gidecek bir ürün :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fazla mı kullandın acaba? :/ ben üzerine sabitleyici pudra ile kullanıyorum ve bu şekilde memnunum aslında. Sadece rengi 1-2 tık koyu bana. Onu da açık renk bb krem ile karıştırarak hallediyorum :)

   Sil
 3. Birde Farmasi bb krem deneyin hatta numunelik alın önce ücretsiz numuneler kesin memnun kalıp donus yapacaksınız

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.