8 Şubat 2013 Cuma

Makyaj Çantamda Neler Var?

Sparkle-icious yazmıştı ve mim haline gelse ne güzel olur demişti. Ben de severek sahiplendim bu mimi.


makyaj çantamda ne var


Makyaj çantam oldukça minik görünüyor fakat bir sürü şey rahatça sığıyor. Clinique rimel ve makyaj temizleyicisiyle birlikte mini bir set olarak satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
İçinde ise bu aralar şunlar var :

L'oreal  Caresse Ruj 503 seductive beige
Berlipops Parlama Önleyici Pudra Fondöten
Lancome göz kalemiAslında açık konuşayım ; senede toplasan 1-2 ay bu şekilde makyaj çantasını yanımda taşımışımdır. Normal şartlarda üşengeçliğimden ve bavul gibi çantalarla dolaştığımdan  olsa gerek, elime geçeni çantaya atma yolunu seçiyorum.

Yani senenin 2 ayı bunları makyaj çantasında, geri kalanında ise çantaya dağılmış bir şekilde düşünebilirsiniz. Bir de  çoğunlukla makyajımı  baz ve sabitleyici kullanarak gün boyunca dayanacak ve tazeleme gereği duyurmayacak şekilde yapıp dışarı çıktığımdan ruj ve yağ emici mendil dışındakilere çok ihtiyacım olmuyor ama insan yine de güvende hissetmek istiyor kendini bir şekilde :p

size demiştim değil mi? minik görünyor fakat tüm bunları ve daha da fazlasını alacak kadar geniş içi :) Bu da dolu dolu kapalı hali :)


Peki siz makyaj çantanızda neler taşıyorsunuz? Ya da neleri çantanıza atıp çıkıyorsunuz?
Cevaplarınızı gerçekten çok merak ediyorum.

makyaj blogum , jd ,sevda ve tüm yapmak isteyenlere gitsin bu mim :)

Sevgiler


11 yorum :

 1. ben de gün içinde çok nadiren makyaj tazelesem bile yanımda mutlaka pudra kalem ve sıvı allık gibi ürünleri bulunduruyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben genelde yanımda sadece ruj ve cettua benzeri yağ emici mendil taşıyorum. Bu allık o kadar kalıcı ki, tazelemeye gerek bile kalmıyor. Ama yine de ne olur ne olmaz diyerek taşıdıklarımın tamamı böyle :p Bir de parfüm atıyorum çantaya, tamam :)

   Sil
 2. ben yanımda allık ve allık fırçam olmadan yapamam:)
  http://kozmetikhikayeleri.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında kalıcılık özelliği fazla allıklar kullanınca ona da gerek kalmıyor pek :)

   Sil
  2. benim ten rengim çok açık yüzümdede makyaj durmuyor pek o yüzden mecbur allığımı eksik etmiyorum yoksa ruh gibi oluyorum:))

   Sil
 3. Ayna gibi parlayan burnum için pudra [yağ emici mendiller bile işe yaramıyor], ruj ve göz altı kapatıcısı [ne zaman ağlayıp pandaya döneceğim hiç belli olmuyor :) ] makyaj çantamın demir başları. Berli POPS yorumlarınızı, burada bulamayacak olsam da ühü :'( bekliyorum, kabı çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. berli pops hakkında yazarım bir ara mutlaka. Çok güzel bir pudra. Sheer yazsa da kapatıcılığı da iyi. Ama dediğin gibi Türkiye'de satışı yok :/ berli pops'ların kapları genelde böyle cicili bicili :)

   Sil
 4. Genelde makyaj çantası kullanmam, koca çanta neyime yetmiyor ya diye düşünüp ama senin için herşeyi çantaya koyucam :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de aynen. Çok nadir , genellikle de bir yerlere gideceksem bu şekilde makyaj çantası taşırım. Yoksa hepsini direkt çantaya atarım :D

   Sil
 5. Ben de yanımda ne kadar makyaj malzemesi taşısam da gün içerisinde sadece rujumu bazen de parfümü mü tazeliyorum. Mim için teşekkürler canım, en kısa zamanda yazacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bekliyoruum :) Ruj bile sürmeyi unutuyorum bazen :/ Ama bu aralar azimle loreal caresse seductive beige kullanıyorum. çok doğal ^.^

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.