7 Ocak 2013 Pazartesi

Sorular sorular vol14


1.
BB kremler zararlı mı ?

Böyle bir soru da gelmiş. Ben şu zamana kadar bir zararlarını görmedim. Öncelikle zarardan neyin kastedildiğinin açılması lazım.

Kullandığın bb kreme bağlı tabii ama , özellikle de cildin yağlıysa, çoğu parlama yapabiliyor ciltte.

Genelde komedojenik olmadıklarından, biri dışında hiçbirinin kullanımı sonrası sivilce sorunu yaşamadım. Ki o sıralar tembellik yapıp makyaj fırçamı yıkamayı ihmal ettiğimden de olabilir bu durum. Kesin suçu kreme atamam.

Bunun dışında, hiçbir şekilde irritasyona yol açmadı kullandığım bb kremler.

En fazla yaşayacağınız sorun cilt tipinize ve tonunuza uymaması olabilir. Bunun sonucunda da ya yağ çanağı gibi dolaşırsınız, ya vaktinden önce parlama yapar cildinizde, ya da çok fazla renk seçeneği olmayan bb kremler yüzünden boyun rengi farklı, yüz farklı şekilde dolaşabilirsiniz.

( ha onun da çözümü var, bir miktar bb kremi, günlük fondöteninizle karıştırıp rengi dengeleyebilirsiniz, ya da açık renk duran bb krem üzerine, cilt renginizle uyumlu bir pudra uygulayabilirsiniz. Hem bu şekilde parlamayı  bir süre daha öteleyebilirsiniz)

Demem o ki , bb kremden bir zarar gelmedi şu ana kadar bana :)


2.
Neutrogena nasıl bir marka?

Yurt dışında drugstore denilen sınıfa girse de oldukça güzel ürünleri olan bir marka. Özellikle de el kremleri, topuk kremleri çok iyi. Fiyatları da uygun. Cilt bakımı için soruyorsan, pembe greyfurt serisi epey bir övülüyordu.


3. 
Dolaşan saç nasıl açılır?

Uzun, kalın telli ve çabucak dolaşan saçlarım var. Kendi yöntemlerimi yazmış olayım :

- Kesinlikle saçınızı ıslakken tarama hatasına düşmeyin, hele ki karışıp dolaşmışsa asla. Çünkü saçlar ıslakken  daha çabuk kırılırlar.

- Geniş dişli bir tarak kullanın tararken. Tarağın tahta veya plastik olması size kalmış.

Saçınızın kolayca taranması, o dolaşan yerlerin açılması için önerebileceğim iki sprey var :

Biri yves rocher saç açıcı sprey. Yazısını  şurada okuyabilirsiniz. Artısı saçı ağırlaştırmaması , su gibi hafif olması ve hafif ama hoş kokusu.

Diğeri ise hemen hemen her markette bulabileceğiniz gliss sıvı saç kremleri. Hem saçı güzelce açıyor, hem de yumuşacık yapıyor.  Artıları : fiyatına kıyasla çok çok iyi performansı, güzel kokusu. Ben satin relax sıvı saç kremini kullanıyorum. 
Yazısını şurada bulabilirsiniz.


sevgiler

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.