29 Ocak 2013 Salı

Benefit erase paste kapatıcı
Finding Mr Bright setinden çıkan bu deluxe boy kapatıcıyı ayrı bir yazıyla tanıtmasam olmazdı.

Son zamanlardaki favorim.3 tonu var

1, açık tenliler için
2, kumrallar için
3 ise esmerlere göre şeklinde bir ayrım yapılmış fakat esmer sınıfına girdiğim halde no:2 cildime tam olarak uydu. Zaten ciltle bütünleşen bir rengi var.Yoğun kremsi bir yapıya sahip erase paste; çoğu kişi ağır olduğunu bile düşünebilir fakat bu yoğun yapıya inat kolayca uygulanıyor.

En güzel sonuç parmakla , göz kremini sürerken yaptığımız gibi hafif vuruşlarla uygulandığında oluyor. Pembemsi kayısı alt tonuyla morlukları çok iyi kapatıyor. Hatta yüzde ve gözde kapatılması gereken ne varsa kolayca kapanıyor.Tam kapatıcılık sağlıyor, hafifçe de aydınlatıyor.

Kalıcılığı da oldukça iyi.

Yüzün diğer bölgelerinde hiç sorun yaşamadım fakat yağlı göz altı ve kapaklarına sahipseniz sizde de bende olduğu gibi bir süre sonra çizgilenme olabilir . Bunu önlemenin en güzel yolu sağlam bir sabitleyici pudra kullanmak.Sorunsuz göz altlarınız varsa ağır kaçabilir fakat nispeten koyu göz altlarına sahip olanlar için önerebileceğim en iyi kapatıcılardan Benefit erase pasteGöz altının genel görünüşünü tamamen değiştiriyor diyebilirim. Fakat dediğim gibi yoğun ve kremsi yapısıyla yağlı ciltlerde çizgilenme ve  çizgilerde birikme yapmaya müsait. Sabitleyici pudra kullanmayı unutmayın!Erase paste ,Şurada bahsettiğim set içerisinden çıktığı için normal boyunun satış fiyatını tam olarak bilemeyeceğim fakat 65 lira civarı olması lazımdı.


Sevgiler


2 yorum :

 1. Ablacım fotoraf detayından mıdır ama çizgilere dolmuş sanki butonlarına kadar net seçilebiliyor kapatıcı işi biraz kumar gibi çok iyisini bi türlü bulamadım ben :( Bu markanın dısında tavsiye edebilceğin dha ekonomik bir kapatıcı var mı ????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sanırım o fotoğrafı makro modda çektiğim için bu kadar belirgin :) Gerçi bu kapatıcıda çizgilere dolma sorunu var ama sabitleyince pek belli olmuyor. Yoğun ve kapatıcılık özelliği yüksek olup da çizgilere dolmayan yok gibi bir şey :/
   Ama uygun fiyatlı kapatıcı istiyorsan essence'in coverstick'leri çok övülüyor ve 6-7 lira sadece. Bende de var, hatta blogda yazısı da var. Göz çevreme kullanmıyorm ama kullanıp memnun olanlar yorum yazmıştı yazının altına :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.