13 Aralık 2012 Perşembe

sorular sorular vol131.
Otacı bakım yağı doğal mıdır?

Argan saç bakım yağını kullanıyorum ve şuradaki yazımda içerik listesi mevcut. Göreceğin üzere silikon, mineral yağlar vs yok. Katkı maddesi de yok.

Doğaldan kastın nedir bilmiyorum fakat içinde koruyucu kimyasal dahi yok.


2. 
Şampuanun içine gül yağı koymak?

Hiç denemedim. Ama ben 3 aydan uzun süredir şampuanıma çam terebentin koyuyorum. Çok da memnunum.

3.
BB krem göz altına sürülür mü?

Evet sürülür. Zaten şu ana kadar kutusu üzerinde , " göz çevresine yaklaştırmadan uygulayın" şeklinde yazılar olan bir bb kreme de rastlamadım.

Nasıl kapatıcıyı veya fondoteni göz altına da uyguluyorsun, bunu da uygulamanda sakınca yok, tabii üzerinde aksi bir açıklama yoksa.sevgiler
9 yorum :

 1. bizleri aydınlattığın için çok teşekkürler:))
  sevgiler..şampuan içine bir şey katmayı hiç düşünmemiştim ama ilgimi çekti düşünebilirim.

  YanıtlaSil
 2. missha'nın facebook sayfasında da sormuşlardı bb cream göz çevresine sürülür mü diye, "sürülebilir ama göz çevresi için farklı ürünler tavsiye ediyoruz" demişlerdi... bb cream yoğun bir kapatıcı olduğu için sürmeye çekiniyorum ben şahsen :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fondoteni sürmüyorum ama bb kremi sürüyorum hafifçe. Milia vs de olmadı ekstradan

   Sil
 3. Çam terebenti gerçekten saç dökülmesinin azalmasına yardımcı oluyor mu ya da saçını çok sertleştirdi mi? benim saçım zaten kuru daha da kurutmasın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dökülme konusuna bır yorum yapamam ama sacım parlak ve yumuşak. 4-5 aydır kullanıyorum, kuruma olmadı ki sacım normalde çok kuruydu. Hızlı uzuyor bir de artık. Nem maskesi ve argan yağı da kullanıyorum ( serum olarak)

   Sil
 4. peki şampuanın içine çam terebentinini ne kadar koydunuz?

  YanıtlaSil
 5. peki çam terebentinini şampuanın içine ne kadar koydunuz? denemek istiyorum bende fakat hangi ölcude konuldugunu bilmıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 250- 400 ml lik bir şampuana 1 kapak çam terebentin yeterli olur. Bazı çam terebentin markalarının kutularında kaç damla konması gerektiği yazar. Yazmıyorsa da emin olmak için aldığınız yere sorabilirsiniz. Ama dediğim gibi bir kapak yeterli olur :) Çok fazla eklediğinizde şampuanınızın temizleme performansı azalmasa da yapısı su gibi oluyor :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.