9 Kasım 2012 Cuma

Palgantong Base of Base spf25 "satin yellow" {makyaj bazı}
Kryolan benzeri bir profesyonel makyaj markası palgantong.

Japon menşeli.

Uzakdoğu makyaj artistlerinin tercih ettiği bir markaymış, bilemeyeceğim :)
Terminal21'de " büyük indirim"  " son indirim" yazılı bir standdan almıştım. 25 lira gibi bir para ödedim ama eve dönüşte yaptığım küçük çaplı bir araştırma sonucu zaten normalde 30-35 lira civarına satıldığını öğrendim. ( Demek ki pek de büyük indirim değilmiş, bunu çekik gözlülerin 10 gün boyunca maruz kaldığım seri kazıklarından biri olarak kayda geçiyorum ve konuyu uzatmıyorum )ürün oldukça akışkan
canlı bir bitişi var ama asla ışıltılı değil. Dewy görünüm diyelim biz onasevdiğim tarafları

ciltteki kızarıklıkları çok güzel dengeliyor ve resmen görünmez yapıyor.
Üzerine ne uygularsanız uygulayın, son derece güzel görünüyor
makyajı parlamadan ve akmadan daha uzun süre ciltte taşınır kılıyor.renginden dolayı, özellikle sarı alt tonlu, buğdaydan esmere doğru değişen cilt tonundakilere daha uygun olacak bir ürün.

bu arada spf 25 , özellikle esmerlerin ekstra bir güneş koruyucu kullanmasına gerek kalmıyor bu makyaj bazıyla birlikte. En azından yavaş yavaş kışa doğru yaklaştığımız bu zamanlarda ben kullanmıyorum.
sevmediğim tarafları

yok öyle bir şey :)

Cilde pürüzsüz görünüm veren bu makyaj bazı, üzerine sadece pudra uygulansa bile cildi çok canlı ve pürüzsüz gösteriyor. Bu fark özellikle fotoğraflarda daha belirgin.

tavsiye ederim

sevgiler


ps :  Bu aralar gözüm özellikle övülen palgantong theatrical powder'da. Şu yurt dışı kozmetik alışverişi yasağı olmasaydı iyiydi :/
3 yorum :

 1. uzakdoğuların bir ürünü olduğuna göre kesinlikle güzel bir üründür diyebilirim kullanmadan bile :) çünkü gerçekten mükemmel görünüyor ciltleri tabi biraz genetik etkisi de var biliyorum ama makyaj ve cilt bakım ürünlerininde etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum :) uzakdoğuluların ürünlerinden sıkça bahsetmeniz ben bu blogun bağımlısı yapmaya başlıyor sanırım :) KORKUYORUMMM ama şöyle bir sorunum var türkiyede çoğu ürün satılmıyor gümrük falan oluncada maliyeti fazla olabiliyor. siz nasıl ulaşıyorsunuz bu ürünlere ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bunları yurt dışından almıştım. Yazılarımda da belirtiyorum zaten :)

   Sil
  2. yurtdışına çıkamıyorum maalesef :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.