6 Ekim 2012 Cumartesi

Online alışveriş serüvenim--- Deveyuku.com


4

DEVEYÜKÜ


Çeyiz alışverişimde yolumun düştüğü bir siteydi.

Kozmetik alışverişi yapılan bir yer değil anlayacağınız.

Ama ev ile ilgili ne varsa bulabilirsiniz. Özellikle mutfak eşyaları, elektrikli ev aletlerinde çeşit bol.

Çok hızlılar diyemeyeceğim.

28 şubatta verdiğim ilk siparişimi 8 martta kargolamışlardı mesela. Ama tedarik sorunu yaşadıkları konusunda bilgilendirme yapmışlardı.

Sonraki siparişim ise tam beşinci günde kargoya verilmişti. Fazla beklemedim.

ürünlerin orijinalliği bir yana, son derece sağlam ve zarar görmeyecek şekilde paketlenmişlerdi.

Zaten şöyle bir durum var : kargo geldiğinde teslim almadan önce kargo görevlisinin yanında koliyi açıp gelen ürünleri kontrol etmeniz, sorun olduğunu düşündüğünüz bir şey varsa da tutanak tutturmanız isteniyor. Bu yüzden siz siz olun, buradan alışverişinizde, kargo görevlisinin tüm " olmaz ama hanımefendi, işim var , daha kaç yere gideceğim" laflarına aldırmadan kolileri açıp kontrolünüzü yapın. Aksi halde sorumluluk kabul etmezler.

sitede bazı ürünleri oldukça uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Önemli olan ihtiyaçlarınızla indirimlerin örtüşmesi tabii.Bu arada deveyükü ile ilgili hoşuma gitmeyen bir şey, her türlü kargo ücreti almaları. 500 liranın üzerine de pek güzel kargo ücreti alıyorlar.

Taksitli ödeme yapmak isterseniz fark ücreti alıyorlar. ve hatta tek çekimde bile toplam fiyat 3-5 lira oynuyor. Yani işin içine kredi kartı girince durum böyle.

Kapıda peşin ödeyim derseniz, herhangi bir indirimi yok. Aksine bir de kapıda ödeme ücreti ekleniyor fiyata.

bir de havale ile ödeme seçeneği var tabii ama havale onaylandı onaylanacak derken en azından 1 gün de o şekilde kaybetmek istemediğimden( hafta sonu olursa iki gün tabii) hiç bulaşmadım o işlere


sözün kısası

çeyiz alışverişinde olanlar
evine bir şeyler alma niyetindekiler
şuyum eksik, bunu alsam iyi olurdu diyenler

bu siteye de bir göz atın

ama ortalama 1 hafta bekleme süresini ve yukarda yazdıklarımı da gözönünde bulundurarak.

sevgiler

ps : 
*gelen ürünler çok iyi ve dışardakinden daha uygun fiyatlı ama acelesi olanlar ya önceden sipariş versin, ya da yukarda yazdığım süre kadar beklemeyi göze alsın :)

** kargo takip numarası veriyorlar. Ayrıca sitedeki sipariş sayfanızdan siparişinizin durumu sürekli güncelleniyor. "ödeme onaylandı. sipariş tedarik aşamasında. tedarik edildi. kargoya verildi "vs vs gibi
2 yorum :

 1. Daha önce incelemiştim siteyi ,şikayetler o kadar çok ki,işe yaramaz diye düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım her sitede şikayet var :/ mesela geçen gün misspera dan alışveriş yapan birinin parfüm sahte başlıklı şikayetini gördüm. ki sorunsuz bir site diye düşünrüz. şikayet eden kişi üretici firmaya ulaşmış,bu parfüm niye usa üretimi demiş, şirket de(coty) barkod sahte ve yasal işlem gerektirir demiş :/ adam miss pera nın sahte parfüm sattığını yazmış resmen :/

   bu siteye gelirsek,ben yaptığım iki yüklü alışverişte de sorun yaşamadım. Mutlaka sorun yaşayanlar olur, çünkü binlerce kişiye satış yapıyor ve herkesi memnun etmek imkansız. Misal ben aldığım ürünün koruma bandı açık olsa ya da açılıp kapatılmış gibi dursa işkillenirim.

   ama yaptığım her alışverişte de ürünlerimin kutusunu ilk açan olmayı istediğimi ve aksi takdirde ürünü ayıplı ve kullanılmış sayıp geri yollayacağımı belirtirim. Bu yüzden nadir sorun yaşarım :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.