18 Ağustos 2012 Cumartesi

Online alışveriş serüvenim --- altincicadde.com

merhaba 

Bir yılı aşkındır( yeni aştım ama olsun) blog yazıyorum ve az çok takip edenler; vakit bulamadığım için çoğu alışverişimi online olarak yaptığımı biliyordur.

Bu yazı dizisinde , okuyuculara faydalı olması umuduyla ,şimdiye kadar alışveriş yaptığım siteleri eksisiyle artısıyla tanıtmaya çalışacağım

başlayalım :)

1

ALTINCI CADDEdekorasyon, mutfak, ev tekstil, designer, ev elektronik, mobilya başlıkları altında her zevke uygun ürünleri benzer siteler gibi butikler altında belirli süre zarfında satışa sunuyor altıncı cadde.

Fark olarak, aynı anda birden fazla butikten alışveriş yapabiliyorsunuz ve bunlar size tek kargoda gönderiliyor. Yani bir alışverişte illa ki tek bir butikten eşyalar olmak zorunda diye bir kısıtlama yok.

standart olarak, kargolamanın kampanya bitişinden sonraki 10 iş günü içerisinde yapılacağı yazıyor. Fakat  ilk alışverişimde aşağıda da göreceğiniz üzere 12 temmuz'daki siparişim 19'unda kargoya verilmişti bile.
Altıncı cadde 'de kargo bedeli alınan ürünlere bağlı olarak değişiyor. Genelde kargo bedeli tam olarak 5,99 lira ama mobilya benzeri alışverişlerde ürün büyüklüğü ve ağırlığına göre değişiyor tabii ki.

ürünler güzelce ve yere atsan zarar gelmeyecek şekilde paketlenmiş ve kocaman bir koliye konulmuş olarak geliyor( en azından benim korkmaz tavalarım, ayrıca kendi ambalajı olmasına rağmen üzerine bir de balon ambalaj malzemesiyle sarılmış ve koliye koyulmuş olarak gelmişti.)

Bu arada zaman zaman 100 lira üzeri alışverişte geçerli 50 lira indirim  şeklinde çekler tanımlanabiliyor.

bazı kampanyalarda, yine bazı ürünler piyasa fiyatının oldukça altına satışa sunulabiliyor.

her yerde bulabileceğini ürünler olduğu gibi orijinal parçalar da çıkıyor arada.

Mobilya sekmesindeki ürünler ayrıca hoş bu arada

takip etmek, izlemede kalmak lazım

sorunsuz alışveriş, kaliteli ürün ve uygun fiyatlar ile sık kullanılanlarıma eklediğim bu siteyi , ben kampanya bitiminden sonra toplamda 5 gün beklemiş olsam da, kendi yazdıkları şekilde 10 güne kadar beklemeyi göze alan herkese tavsiye ederim


sevgiler

ps 

*Bu alışverişimi böyle bir indirimi değerlendirerek yapmıştım ve tek bir ürün fiyatına 2 tane alarak oldukça kar ettim :)

** sikayetvar.com'da altıncı cadde ile  ilgili 100 civarı olumsuz yorum olduğunu gördüm az önce. Ben bunların bir tekini bile yaşamadım. Hatta müşteri temsilcileriyle görüşmemi gerektirecek bir gecikme bile yaşamadım.
Ama alışveriş yapmayı düşünenlerin( belki bin katının başka sevilen sitelere de söylenmiş olduğunu bilsem de) bunları  okuyup ona göre karar vermesinde fayda var.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.