15 Haziran 2012 Cuma

Tan Glow vs Medium Glow --- Sally Hansen Airbrush legs {bacak makyajı}

sally hansen'in  bacak makyajı kategorisindeki bu ürünün iki rengini kullandım. Hala da kullanıyorum gerçi 

Çoğunluğumuzun alışverişini internet üzerinden ve yine çok büyük bir oranla denemeden yapmasından yola çıkarak iş bu yazı , almayı düşünenlere biraz da olsa yardımcı olması umuduyla yazılmıştır 
ilk olarak, tan glow ne kadar doğal duruyorsa medium glow bir o kadar çiğ ve turuncu duruyor.

esmer iseniz hem tan glow hem de medium glow u ( iyi dağıtmak şartıyla) aynı güzellikte taşıyabilirsiniz

ama beyaz tenli iseniz medium glow'dan uzak durun derim. Bildiğiniz turuncu renk bacaklarınız olur sonra :)dikkat ederseniz renk skalasında medium glow, tan glow'dan daha açıkmış gibi görünmekte ama gerçekte durum biraz farklı.

son tahlilde tan glow, bej alt tonuyla daha doğal ve gerçekten güneşte yanmışsınız gibi dururken; medium glow ile bir zamanlar çok moda olan turuncumsu allığınızdan sanki bacağınıza da boylu boyunca sürmüşssünüz gibi dolanabilirsiniz. En iyi ihtimalle , "babaanne çorabı giymiş galiba" derler :)sırası gelmişken glow glow diyoruz ama maalesef medium olanında pek bir parlaklık yok. Daha mat. Gündelik hayatta daha bir kullanılabilir de diyebiliriz ( tabii ki turuncu olmasa :p )

medium glow'u azıcık dagıttım tabii turunculuğu fazla göze batmasın diye :)


tan glow ise isminin hakkını verircesine parlıyor hakikaten.Abartı bir parlaklık değil, tam kararında, yazın gecesine gündüzüne yakışacak bir ışıltı.

sonuç olarak esmerseniz her ikisini de rahatlıkla taşırsınız ama bana kalırsa tan glow'u alın derim.

peynir beyazı iseniz bu serinin en açık tonu olan light glow'u deneyebilirsiniz. Ya da tan glow alıp yaz güneşinde parıl parıl parlarsınız :) Ama medium glow size göre değil, bunu baştan söyledim, sondan da söyleyeyim :)


sevgiler


8 yorum :

 1. Ben kumralım ve medium kullanıyorum, şimdilik turunculuk yok, belki en iyidi deneyerek keşfetmek, bende ilk etapta her renginden aldım arkadaşlarımla, sonra değiş tokuş yaptık, tenlerimize göre;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) ilk elime sıktığımda gördüğüm o turunculuk korkutuyor beni. ama dağıtınca sırıtmıyor. tan glow ise tüm zamanların favorisi :p

   Sil
 2. Tan Glow almayı düşünüyordum iki gün önce youtube videolarını didikledim ama bir türlü emin olamadım :) Şimdi tan glow ile sayende eminim! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sevindim yardımcı olduysa yazım :) tan glow benim de favorim. hem minikkuş da tan glow almıştı sanırım :)

   Sil
 3. Bendeki de en açık rengi hayat kurtarıcı bir şey çok kullanışlı :)

  YanıtlaSil
 4. en açık rengini almadım bende belli olmaz diye ama açık tenlilerde iyi duruyordur muhakkak. zaten ürünün kendisi harika :)

  YanıtlaSil
 5. bende almayı düşünüyorum, hatta blogunuza da googla buldum. merak ettiğim, kalıcılığı nasıl, gün içinde akma, kıyafete bulaşma vs oluyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kalıcılığı iyi. duşta sabun ve ılık suyla kolayca çıkıyor. Gün içerisinde akma bulaşma yapmıyor. Sıcak bir şehirde yaşıyorum ama burada bile öyle bir problem yaşamadım. sürdükten sonra 2-3 dk bekleyip öyle giyinirseniz zaten sorun yaşamazsınız :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.