20 Mayıs 2012 Pazar

COSMED anti-selülit losyon --- bilgilendirme

merhaba

şuradaki yazımda kullandığım cosmed anti selulit losyondan bahsetmiştim. Açıkçası spor ve diyet ile desteklenmedikçe krem vb ürünlerin çok da işe yaramayacağını düşünenlerdenim

fakat ürün sorumlusu Ayşegül Hanım'dan, bu losyonun  2 ay gibi bir kullanımdaki  etkileri üzerine, fotoğraflı bir mail geldi. Ben de sizinle paylaşmak istedim.


"Fidan Hanım Merhabalar,
Bir süre önce bloglara özel bir ürün gönderimi yapmıştık, listemizin içinde siz de vardınız. Bu özel paketleri hazırlayışımızın en önemli nedenlerinden biri de, “bağımsız” düşünceleriyle bloggerların deneyip, ürünler hakkındaki düşüncelerini takipçileri ile paylaşabilmeleriydi. Her gün, tek tek, her ürünümüzle ilgili her yazıyı, her yorumu takip ediyoruz. Son yazınızda COSMED Anti-Selülit losyonla ilgili yorumlarınızı belirtmiş ve nemlendirici özelliğinin dışında etkisi olmadığını düşünmüşsünüz.
Bu konuda çok haksız sayılmazsınız; fakat bazı eksik bilgileri düzeltmek isterim.
Selülitin oluşum sebeplerinden en çok üstünde durulan, hareketsizlik sebebi ile kan dolaşımının azalması, yağ dokusunun arasındaki elastin fibrillerin elastikiyetini kaybetmesi ile, şekil bozukluklarına sebep olması ve nihayetinde cildin “portakal kabuğu” görünümü alması..COSMED Anti-selülit losyon içerisinde bulunan PhytosonicTM, içeriğindeki kafein, Glaucium flavum ve Euglena ekstraktları içeriyor. Bu 3 bitkinin sinerjitik etkisi, kan dolaşımını arttırıyor, yağ hücrelerinin parçalanmasını ve yeniden şekil almasını sağlıyor.
PhytosonicTM yoğun olarak COSMED Anti-Selülit serumun içerisinde bulunuyor ve gece uygulanan serumun etkisini gün içerisinde devam ettirmek, cildi nemlendirebilmek adına gündüzleri COSMED Anti-Selülit Losyon kullanarak tamamlayıcı ürün ile bakımın tamamlanmasını tavsiye ediyoruz.
Takdir edersiniz ki , cilde dışarıdan bir şey enjekte etmiyoruz ve yağ hücreleri deri altında kalınlaşmış bir tabaka halinde. Ürün aktifinin deri altında, yağ hücrelerini yıkacak yoğunluğa gelmesi biraz süre alıyor ve bu sürede size aşağıda laboratuvar ortamında yağ hücreleri üzerinde PhytosonicTM ile yapılan testlerde yapıldığı üzere 54 günYukarıda gördüğünüz T0 ile işaretlenmiş 1. fotoğraf hiç bir işlem görmemiş yağ hücresi, T30, T46 ve T56’da ise, PhytosonicTM kullanımı ile elde edilen, 30,46 ve 54. günde yağ hücreleri üzerinde PhytosonicTM’in şekillendirici ve yağ hücrelerini parçalayıcı etkisini görebiliyoruz.
Kırmızı ve sarı işaretli yağ hücrelerinin boyu 30 gün sonunda çok büyük bir fark yokken, 46 ve 54. günlerde boyut ve yüzey olarak çok büyük bir değişim olduğunu görüyoruz; çünkü aktif işe yaracak yoğunluğa ancak gelmiş oluyor. Bu yüzden ürünün sabırla ve düzenli bir şekilde kullanımını öneriyoruz.

Bir çok kullanıcımız bu sonuçlardan etkilense de, inandırıcılık söz konusu olduğunda önünde gerçek bir başarı hikayesi olmadan –buna bizler de dahiliz; çünkü ürün aktiflerimizi uzun araştırmalar sonucu , laboratuvar sonuçlarına göre değerlendirerek seçiyoruz- ne yazık ki ikna edebilmek neredeyse imkansız..
Kırışıklık, saç dökülmesi konusunda kullanıcılarımızın analizlerde ürün kullanımından önce ve sonrasına ait görüntülerini elde etmek çok kolay; fakat selülit popo, basen bölgesini içerdiğinden çok kişi fotoğraf çektirmek istemiyor.
 
Biz ürünümüze çok güveniyoruz, bu yazıyı sadece bilgilendirme ve ürünün tek başına kullanımının başarısı, ürünün başarı süresi ile ilgili bir düzeltme amacı ile yazdım.
İlginize ve desteğinize teşekkür ederiz, her yeni çalışmamızda bloggerlar, sosyal medya bizim için çok önem taşıyor.
Yeni çalışmalarımızda görüşmek üzere,

Sevgiler.. "


Ben tam olarak 1 ay kullandım ve losyon da bitti zaten. Bahsedilen etkiyi görebilmek için bir 20 gün daha kullanmam gerektiği yazıyor yukarıda.

sağlıklı bir yorum yapabilmek için , bahsedilen sürede gözle görülür etki edip etmeyeceğini test etmek için en kısa zamanda 1 adet losyon daha alacağım. (hatta önce ve sonra fotoğrafı da kullanacağım)
umarım sonuç olumlu olur ve beni utandırır :)


sevgiler

4 yorum :

 1. Merhaba Ayşegül hanım,
  Saçmalamayın.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inanmıyorum kremlerın etkisine ama 50 günden sonra etkisini göreceğimi söylüyorlarsa, bir süre daha kullanırım. bakalım yazıda fotoğrafı olan bayan gibi memnun kalacak mıyım :)

   Sil
 2. Ben bu tür selülit kremlerinin işe yaradığına hiç inanmıyorum..öyle kolay çözümler olsa dünyada hiç bir kadında selülit filan kalmazdı :S

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de ınanmıyorum cnm. urun yazımda da yazmıstım. ama fırmadan ıse yaradıgı ıle ılgılı bır maıl gelmıs. ben de yayınlayayım dedım :) fotograf da vardı mailde :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.