26 Nisan 2012 Perşembe

Mac Pinch Me - Allık

mocha ile karşılaştırıldığında - sheer yapıda olmasına rağmen - daha çok renk veriyor Pinch me. Çoğunlukla fırçanın ucuyla çok az bir uygulama yeterli geliyor. ( referans için yaz - kış nc35 - nc40 arasında değişen cilt tonuna sahibim, hatta kışın biraz daha açık olabiliyor )

Yani sheertone yazmasına bakmayın. Dikkatli uygulanmalı.  Yani önce birazcık ve müteakip uygulamalarla yoğunluğun arttırılması şeklinde. Yine yukarıda da yazdığım gibi , benim için daha fazlasına gerek kalmıyor.Çok sık kıllı fırça kullanmasanız da olur.
Kalıcılığı çok iyi - en azından the balm vb allıklarla kıyaslanınca.

Ekstradan sabitleyici kullanmadan 5-6 saat kullanabiliyorum mesela.

Açık tenlilerde nasıl durur bilmem ama benim gibi orta tonlar rahatça kullanabilir ^^ bu arada mac  "medium dirty rose coral" açıklaması yapmış bu allık için. tam uyuyor ama coral kısmı daha bir baskın sanki :)

fırçanın ucuyla alınan çok az allık geçişiyle ortaya çıkan sonuç :/

sevgiler


8 yorum :

 1. Güle güle kullan canım :) oldukça pigmentliymiş! Ben genelde mat veya sheertone allıklarını alıyorum MAC'in...Bir tane frost yapılı MAC allık var hiç renk vermiyor, sinir ediyor beni :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahah :) aslında parmagımla ya da daha sık kıllı bir fırçayla üst üste uygulayıp çektiğim fotosunu koymam lazım, bundan belli değil ne lanet bir renk olduğu :D bu arada mocha da matte seriden ama güzel renk veriyor :) ya da benim cildim her seyi gösteriyor, bilemicem :p

   Sil
 2. aslında hafif duruyor ama pigmentli demek ki nalet :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fotoyu güncelleyeyim de görünsün ne lanet bi renk oldugu :p

   Sil
 3. Bende baslangicta pembe pinkswoon alligimi sevmiyordum pigmenti az diye, ama kullandikca böyle daha iyi oldugunu anladim, hic insanda sürerken korku olmuyor tuhafmi durur diye, sheer alliklari bundan sonra kesinlikle tercih edecegim, sanirim sende öyle ; )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim favorim mat olanlar. bu nasıl sheertone anlamadım gercekten :s hafta sonu gercek yuzunu gosterecek bır fotosunu cekeyım :) bu fotodan çok masum gorunuyor ama kesınlıkle degiiiiiil :)

   Sil
 4. Ah bu Pinch Me,benim tek tük Mac allığımdan birisi,mua nın tavsiyesiyle aldığım ve çok beğendim güzelim allık,zaten kararlıyım bir sonraki allık alışverişimi kendi fikrimle değil muaya sorup danışıp öyle alıcam,çok daha iyi ve net bir alışveriş oluyor o şekilde.Neden çok popüler değil anlayamadığım fakat keşfedilmesi gereken bir güzellik bence,görüşmek üzere,Başak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok çok seviyorum.Zaten hafiften turuncuya kaçan allıklar yakışıyor genelde bana :) Açık tenli değilim ama ( kışın bile nc35 im) . Açık tenlilerde çok yoğun ve belirgin durur sanırım :)

   Sil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.