27 Nisan 2012 Cuma

Evlilik bir mecburiyet midir? { mim}

biricitciğim mimlemiş.

Aslında başka bir mim daha vardı sırada bekleyen ama bu konu bana o kadar ilgi çekici geldi ki balıklama atladım :)


Evlilik bir mecburiyet midir?

zaman zaman özgür willy damarım kabarıp " ne yapıyorum ben yeaa?" diyerek gelgitler yaşasam da kabul etmem lazım, evet  evlilik bir mecburiyet.

hemen celallenmeyin.

neden mecburiyet?

1.
Yalnız kalmak her zaman güzel değil. Kendi kendine yetebildiğini düşünen çok bilmişler için bile değil. ( yazar burada çuvaldızın en bir gökdelen kadarını kendine batırmaktadır)

2.
Evet, hepimiz için anne , baba ve bilimum akrabalar(hepsi olmasa da) vazgeçilmez. Ama kabullenmek zor olsa da her zaman yanımızda ol(a)mayacaklar. Eski zamanlarda "kızım evlen, yerini yurdunu bilirsin" diyen annelerin aslında anlatmak istediği de bu. " vakit geç olmadan kendi aileni kurmak"

3.
Tüm arkadaşlar bekarken, gezerken tozarken iyi de; vakit geliyor hepsi teker teker evleniyor. Çook iyi arkadaşın olduğunu düşündüğün insanların haliyle hayatı başka yöne kayıyor,ilgi alanları değişiyor, sorumluluklar artıyor. Eee haliyle onlar da kendileri gibi ana kucağı taşıyan, arabasının arkasında " baby on board" yazan kendileri gibi şahıslarla(kılım o şahıslara) evcilik oynuyorlar. Buraya kadar geldiysen 1'e geri dön ve tekrardan oku, işin ucu yine dönüp dolaşıp yalnızlık denen nalet şeye takılıp kalıyor

Bunlar da mecburiyet kelimesini olumsuz anlamda alanlar için gelsin

1. Gerçekten sevdiğiniz ve sizi mutsuz etmeyeceğine inandığınız biriyse evlenin
tabii ki kavun değil ki koklayıp anlayasınız ama istediği kadar rol yapsın, eninde sonunda bir yerden açık verir. Sadece iyi gözlem yapın.Hoşunuza gitmeyen huyları varsa söyleyin, kedi gibi üzerini örtmeyin :) Ha huy bu, kolay kolay değişmez ama sizi üzmemek için daha dikkatli davranması bile bir şeydir.

2. Evlenmek için evlenenlerden değilseniz, ayy bir evleneyim nasılmış, kötüyse boşanırım demiyorsanız, kesinlikle evlenin :)
çevre baskısı işte burada devreye giriyor demek istemiyorum. Çünkü insanın kendi kendine yaptığı baskıyı değme mahalle teyzeleri yapamaz. Niyet önemli; illa evleneyim diye ortalara düşmek başka, pek de aklında yokken bu diyebileceğin birine rastlayıp olabilir yahu demek başka.
Hoş, yeter ki evleneyim modunda olanlardan erkekler depar atarak kaçıyor zaten. Çok istiyorsanız da çaktırmayın.

 ya neyse maddeleme yapmayacağım. Erkeklerin evli geçen senelerle birlikte olumsuz özelliklerinde üssel bir artış olduğunu isveçli bilim adamları çoktaaan kanıtlamış ama evlenin gitsin. Demet Akalın bile 3üncü kez evlendi. Tamam çoğunluk birine de razı ama armutun sapı üzümün çöpü derken ortada evlenecek erkek kalmayacak. ( Kalanlar ya sorunlular, ya da başından en az bir evlilik geçenler oluyor maalesef ve 30dan sonra zaman daha çabuk işliyor, tik tak tik tak :)

bu mime de burada son verirken

konuyla az çok ilgili bir yazı aktarayım da tam olsun

bir kuruyemiş tabağı kalabalık bir grubun önüne geldiği zaman sırasıyla önce antep fıstıkları,ardından bademler, sonra fındıklar gider.
en sona beyaz ve sarı leblebiler kalır.
eğer belli bir yaşa kadar evlenmemişsen de durum farklı olmaz.
ya kalan leblebiler ve ayçekirdekleri ile idare edersin, ya da olur da bir fıstık bulurum diye tabağı karıştırır durursun..

aynı tabakta ucu açılmamış kabuklu şam fıstıkları da kalır.
herkes bir eller, bakar ama kimse açmaya cesaret edemez, tabağa geri bırakır.
onlara ulaşmak cesaret ister.
dişine güveneceksin kıracaksın ki, içinde gizlediği lezzete ulaşabilesin.
ama risklidir, dişini kırabilirsin.
şairin dediği gibi:
"daha ne güzellikler vardı derinlerde.
bazen korktuk..
bazen gücümüz yetmedi."


olaya ters yönden bakarsak, arkadaşlar demem o ki o çerez tabağındaki şam fıstığı olmak istemezsiniz değil mi?

evlenin!


bu mim de aşağıya yorum bırakan herkese gitsin, tamam mı?

:)

5 yorum :

 1. harıka yazmıssın canım ellerıne sağlık ayrıca samfıstığı secmeyınce gerıye leblebıler falan kalıo soylemesı benden:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında ben en sona antep fıstığını bırakırım :p ama teorem de yabana atılmamalı, genel için doğru :)

   Sil
 2. arabasının arkasında " baby on board" yazan kendileri gibi şahıslarla(kılım o şahıslara)bende kılım onlara ne yani kırmızı ışıkta durum altın mı takalım:))))
  süper bir yazı olmuş şekerim ellerine,yüreğine sağlık....
  sevgiler
  ozlemtuana@blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çook teşekkürler :)

   ama gerçekten sinir ediyorlar adamı :) tamam evlensinler de 3 yılda 2 çocuk nedir Allahım yaa :D

   Sil
 3. İşte bu yazı süperdi 28 yaşındayım ve evde kaldığımı düşünüyorum artık :D evde dura dura da eş bulamam ki, ama bende artık şu lanet olası yalnızlığımı dindirmek istiyorum

  YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.