3 Aralık 2011 Cumartesi

lip balm aşkı bir başka

dedim ya, dudaklarım çok kurur, kat kat olur .
işte bu durum sonbahar ve kış aylarında daha da artıyor.

normal şartlarda sürekli dudak koruyucu kullanmak zorunda kaldığımdan, şunla tanışıncaya kadar ruj falan kullanamadığımdan da bahsetmiştim :)

bu yazımda da sürekli kullandığım dudak koruyucuları yazayım dedim.
genel eğilimin aksine nivea vs kullanamıyorum.
çünkü kısa süreli nemlendirme sağlıyorlar ve sonra öncesinden daha kötü bir şekilde kurutuyorlar .
bunun tek çözümü var, o da bir elimde ayna yarım saatte bir dudak koruyucusunu yenilemek ama onu da ben yapamam maalesef :p gunde en fazla 2 kez yenilemişimdir şimdiye kadar :D


işte tam da bu sebeplerden az ama öz, fazla yenileme gerektirmeyecek ürünler kullanıyorum.

sırasıyla şunlar :

1. oriflame tender care
bu oriflame in şu meşhur minik kavanozdaki kreminin( tahta krem derdim eskiden :p ) dudak koruyucusu şeklini almış ve ruj ambalajına girmiş hali :) nemlendirmesi muhteşem, en kuru dudakları bile adam eder :) tek kötü diyebileceğim yanı sürdükten sonra, özellikle de yoğun sürülmüşse dudakta hafif beyazlık yapabiliyor.bu kadar kusur kadı kızında da olur derim ben ve onsuz yapamam :)
1 senedir kışın hep kullanırım,hatta yatmadan önce sürer öyle yatarım :) buna rağmen bitmedi,yarısı duruyor.
hala satılıyor mu bilmem ama ben aldığımda indirim vardı ve 6 TL idi.

2.bodysol sos
kasım ayında gelen vanilya club kutusundan çıkan bir ürün de buydu. nemlendirmesi güzel, kokusu ve tadı da öyle. dudaga hafif parlaklık da veriyor ama bu da yogun suruldugunde dudakta hafif beyazlık yapabiliyor. buna rağmen oldukça başarılı.çantamda taşıyorum ve yarılandı, biterse alabilirim3. fruit works elma ve tarçınlı
kokusu çok güzel , nemlendirmesi de öyle ama yapısı biraz yağlı. kavanozda ama parmakla değil de fırçayla sürüldüğünde çok daha etkili oluyor. yine de parmagımla sürüyorum ben :D bitmek üzere zaten :)

4.grace cole armut ve şeftalili (evet komik ama öyle :p )
bu diğerinden farklı olarak metal kavanozda ve biraz daha katı formda. daha az yağlı ve nemlendirmesi de en az kardeşi kadar güzel. soğukta donuyor , çantada taşımıyorum bu yüzden.

5.yves rocher çilekli
yine kavanozda bir lip balm. kokusu ve tadı çok güzel.parmakla da sürseniz yağlı bir his olmuyor. nemlendirmesi oldukça başarılı, dudaga hafıf renk de veriyor, biraz da parlaklık.katı formda ama surumu kolay,çabuk da eriyor. kalıcılıgı da fena değil.bitince kesinlikle tekrardan alırım


şimdi bana bu 5 lip balm'dan 1'ini seçeceksin ve ömrünün sonuna kadar onu kullanacaksın deseler yves rocher ile oriflame arasında kararsız kalırdım sanırım ve ikisi olsa olmaz mığğğ derdim :)

sevgiler :)

3 yorum :

  1. oriflamein minik kavanozunu ben de çok severek kullandım yıllardır...ama nuxe ün lipbalmıyla tanıştıktan sonra diğerlerinin pabucu dama atıldı! gerçekten çok iyi bir lip balm. stok bile yaptım, onsuz kalmak istemiyorum:) eczanelerde bir dene, tavsiye ederim..

    YanıtlaSil
  2. canım elimdekiler bitince denerim mutlaka. nuxe iyi bir marka, göz kremini kullanıyorum ben de :)

    YanıtlaSil
  3. ben de bugün dudaklarımdan muzdarip oldum:((keşke bu postu daha önce okusaymışım yves rocherin de önünden geçtim o kadar yaaa:(

    YanıtlaSil

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.