22 Ağustos 2011 Pazartesi

makyaj temizleyici dosyası vol1

merhaba ;

bir kaç gündür blogumu boşlamak zorunda kaldım ; hafta içi yoğun mesai ve biriken işler hafta sonu gezip tozma isteği getiriyor haliyle :p

ne yazsam diye pek düşünmedim hayatı spontane yaşamaktan yana biri olarak ; bir iki hımm hımm'dan sonra yeni blog konum makyaj temizleyiciler olsun dedim :)

bu aralar en çok kullandığım precleanse'ı saymazsak , fotoğrafta da görüldüğü üzere 3 temizleyici her zaman makyaj masamda bulunanlardan. üçünün de yeri ayrı :p


1. neutrogena yüz temizleme sütü

üzerinde göz makyajını da temizleyebilir yazdığı halde ben sadece yüz için kullanıyorum. yağlı bir his bırakmıyor. temizleme performansı güzel fakat kalıcı makyaj temizlemede hiç başarılı değil. pompalı ambalajda, kullanımı hem pratik hem hijyenik. fiyatına göre oldukça iyi, tavsiye ederim :)

2. yves rocher temizleme sütü

bu hassas ciltler için olan tipi. çok yumuşak, çok hafif. göz makyajımı bununla temizliyorum. suya dayanıklı rimeli de rahatça çıkarıyor. %98 organik içerikli. en güzeli de kesinlikle tahriş etmiyor. lens kullanmama rağmen rahatsız olmadım hiç, bu da tavsiye olunur. yalnız pompalı şişe değil, ve hatta bir deliği bile yok temizleme sütünün çıkacağı, öyle bol kepçe kullanma durumu olabiliyor bu yüzden :)

3. loreal de-maq expert 

 gerçekten de expert :) her zaman kullanılacak bir şey değil. porselen makyaj yaptırdığımda, makyajı çıkartabilen tek ürün bu oldu.göz çevresinde de kullanılabilmesi artısı. 
jel-yağ kıvamında. kullanımı da precleanse ile aynı. suyla birlikte süt-emülsiyon kıvamına geliyor. o kadar başarılı bir ürün ki, takma kirpikleri bile tek seferde çıkardı. yıkadıktan sonra yüzde hafif yağlı bir hıs bırakıyor ama makyajın tamamını da temizliyor. ardından bir yüz temizleme jeliyle yüzü yıkayınca sorun kalmıyor zaten :)
bunu da tavsiye ederim :p

sevgiler

:)

1 yorum :

Konuyla ilgili sorularınız için yorum bırakmanız yeterli ^^
spam, reklam ve link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.